Najwspanialsze, najciekawsze i najtańsze wycieczki fakultatywne w Egipcie

Hurghada

Safaga, El Gouna, Makadi Bay, Soma Bay, Sahl Hasheeh

Marsa Alam

Kurort nad Morzem Czerwonym położony na południu Egiptu

Sharm el Sheikh

Miasto na półwyspie Synaj, leżące nad brzegiem Morza Czerwonego

Taba

Miasto beduińskie w Egipcie, w północnej części Zatoki Akaba

Miasto Duchów- Ghost City

Wyobraź sobie miasto znajdujące się w samym sercu pustyni, otoczone górami, 26 km od miejscowości Safaga, lecz od lat opuszczone. Pozostały tam tylko ruiny budynków. Patrząc na to miejsce, czujesz, że czas tu się zatrzymał. Zapraszamy w podróż w przeszłość…

Program:
Zbiórka w hotelu. Przejazd busem lub jeepem do bazy safari w Safadze ok. 40 km. Jazda quadami lub jeepami 8 km do Miasta Duchów. Droga prowadzi krętymi tunelami i kanionami wśród góry, gdzie w przeszłości znajdowały się tory kolejowe, wybudowane przez Anglików. Pierwszym punktem wycieczki jest wizyta w kopalni fosforytów. Następnie zwiedzanie meczetu z możliwością wejścia na szczyt wieżyczki – minaretu (to miejsce jest znakomitym punktem widokowym).
Potem przewidzaine jest zwiedzanie szkoły wraz z dawnymi klasami i laboratorium, mieszkań robotników egipskich, cmentarza oraz domu lorda angielskiego i szejcha.
Najbardziej emocjonujące wydarzenie podczas wyprawy to przejażdżka quadami lub jeepami po mieście (ok. 15 min).
Trasa powrotna zaplanowana jest inną drogą, podczas której będzie można zobaczyć źródło wody oraz doliny pełne pustynnych roślin.
Po powrocie do bazy safari na uczestników wycieczki czeka obiad lub kolacja. Powrót do hotelu.

program mieszany: jeepy i quady – 50$, 2 osoby na jednym quadzie – 70$

Wycieczka organizowana jest w godzinach popoludniowych we środy, Angielskojezyczny przewodnik. Przy grupie Polakow (minimum 5 osob doroslych) polskojezyczny przewodnik.

Brak dodatkowej opłaty za transfer z Makadi Bay, Soma Bay i Safagi.

ghost city2.JPG miasto d.jpg miasto duchow2.jpg ghost city.JPG ghost city1.JPG miasto duchow 3.jpg miasto duchow 4.jpg miasto duchow 5.jpg miasto duchow 6.jpg miasto duchow 7.jpg miasto duchow 8.jpg miasto.jpg

Jak rezerwować?
Wszystkich zainteresowanych wycieczkami prosimy, aby po zakwaterowaniu w hotelu wysłali sms na nr tel. +20 1149 582 445 z nazwą hotelu, numerem pokoju oraz godziną, o której mamy zadzwonić do pokoju. My zadzwonimy, porozmawiamy i umówimy się na spotkanie w hotelu lub dokonamy rezerwacji wycieczek. Gdyby nie można było wysłać smsa lub jeśli w ciagu 10 minut my nie odpiszemy na smsa wysłanego przez Państwa, to znak, ze sms do nas nie dotarł. Prosimy wówczas zamowić w recepcji rozmowę na nr tel. 01149 582 445. Rozmowy lokalne są w Egipcie bardzo tanie.
Egipt Po Polsku