Zobacz galerię wycieczki

Wycieczka autokarem do Luksoru z Hurghady

1 dzień
4 miejsca
Wiek 5+
Dostępność 40
100% bezpieczeństwa

Opis

Zapierające dech w piersiach zabytki, potęga starożytnych legend, luksus i gorące piaski. Tak w skrócie można podsumować wizytę w Luksorze, który choć formalną stolicą Egiptu nie jest, to z pewnością jest jego historycznym sercem. Nie można przegapić wycieczki do Luksoru z Hurghady będąc na wakacjach w tej części Egiptu!

Bogaty program wycieczki do Luksoru z Hurghady!

Wyjazd z Hurghady ok. godz. 04:30 i przejazd do Luksoru. Podróż trwa ok. 4 godz. W drodze do Luksoru opiekuje się uczestnikami wycieczki angielskojęzyczny pilot. Zwiedzanie z polskojęzycznym przewodnikiem zaczyna się od Kolosów Memnona, następnie przejazd do Doliny Królów, w której oglądamy trzy grobowce. Za dodatkową opłatą (ok.360 LE) można indywidualnie zwiedzić grobowiec Tutenhamona. Kolejnym punktem programu jest wizyta w manufakturze alabastru, potem jedziemy do Świątyni Hatszepsut. Przeprawiamy się łodzią motorową przez Nil i jemy obiad (napoje dodatkowo płatne).

Punktem kulminacyjnym wycieczki do Luksoru z Hurghady jest zwiedzanie Świątyni Karnak. Wielka świątynia Amona w Karnaku jest najwspanialszą budowlą sakralną w całym Egipcie. Jej zabudowa wydaje się nie mieć końca. Świątynia powstała przez wiele stuleci i była nie dziełem jednego, lecz wielu faraonów. Cały kompleks składał się z głównej świątyni Amona, ale dookoła niej były dobudowywane świątynie na cześć innych bogów. Świątynia zajmuje obszar 100 hektarów. Ogromne wrażenie robi sala hypostylowa w świątyni Amona, która mogłaby zmieścić rzymską bazylikę Św. Piotra i katedrę Św. Pawła w Londynie. To właśnie w tej sali odbywały się koronacje przyszłych faraonów. Dla chętnych wycieczka fakultatywna na wyspę bananową.  Powrót do Hurghady ok. godz. 22:30. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Kliknij i zobacz film z wycieczki.

Dlaczego ta wycieczka?

  • Zobaczysz legendarne grobowce faraonów w Dolinie Królów
  • Bedziesz podziwiać piękno majestatycznej Światynii Hatszepsut
  • Pospacerujesz po olbrzymim kompleksie światyń Karank
  • Staniesz przy 18-nasto metrowych posągach przedstawiających faraona Amenhotep III
  • Popłyniesz łodzią motorową na egzotyczną wyspę bananową

Co jest wliczone

Przejazd na trasie Hurghada - Luksor i Luksor -  Hurghada  klimatyzowanym pojazdem (autokar, coaster lub mikrobus), opieka angielskojęzycznego pilota na trasie przejazdu, zwiedzanie Luksoru z polskojęzycznym przewodnikiem, obiad bez napojów, bilety wstępów do zwiedzanych zabytków.

NIE JEST WLICZONE

Wejście do słynnego grobowca Tutanchamona w Dolinie Królów jest dodatkowo płatne. Opłata okoo 360 le od osoby. Płatność tylko w walucie egipskiej! Dla chętnych wycieczka fakultatywna na wyspę bananową, na której ogląda się plantację bananów - 12$ od osoby. Płatność u przewodnika w Luksorze.

Informacje przed wycieczką

Jak zarezerwować wycieckę?

Zainteresowanych zakupem wycieczki prosimy aby po przylocie do Egiptu i zakwaterowaniu w hotelu w Hurghadzie wysłali do nas wiadomość na WhatsApp, Viber lub Messenger, ewentualnie tradycyjnego sms na nr tel. +20 1149 582 445 z nazwą wycieczki, nazwą hotelu, numerem pokoju i liczbą osób chcących wziąć udział w wycieczce do Luksoru. 

 

WIĘCEJ...

Transport

Uwaga! Rodzaj transportu zależy od liczby uczestników wycieczki i może to być autokar, coaster, microbus.Klienci z El Gouny i Sahl Hasheeh dopłacają 15 $/os. za transfer w dwie strony.
 

WIĘCEJ...

Wycieczka na Wyspę Bananową

Dla chętnych wycieczka fakultatywna na wyspę bananową (1,5h). W programie rejs łodzią motorową po Nilu, spacer między bananowcami i degustacja owoców. Moża zobaczyć również drzewa mango i guawy. Cena 15$/os. – płatne u przewodnika. Kliknij i zobacz film z wycieczki na wyspę bananową.

WIĘCEJ...

Należy zabrać

Należy zabrać ze sobą paszort, wygodne buty, kapelusz lub czapkę z daszkiem, okulary przeciwsłoneczne. 

WIĘCEJ...
Cena
75 USD
za osobę
40 USD
za dziecko do 12 lat
Terminy wycieczek
Wtorek
Czwartek
Niedziela
Masz pytanie? Skontaktuj się z nami!
+20 114 958 24 45 kontakt@egipt-wakacje.pl