Wycieczki fakultatywne z Hurghady

Hurghada to największe miasto nad Morzem Czerwonym i równocześnie największe zagęszczenie hoteli i wiosek wakacyjnych w Egipcie. Wspaniała pogoda, ciepłe morze, cudowne rafy koralowe oraz bardzo dobra infrastruktura turystyczna. To właśnie decyduje o tak dużej popularności wycieczek do Hurghady. Osoby wybierające się tutaj na wakacje na pewno zainteresuje najstarsza dzielnica Dahar, gdzie mieszczą się restauracje, sklepy z pamiatkami, poczta i targ owocowo-warzywny tzw. souk. Miasto Hurghada jest doskonałą bazą wypadową. Można się stąd udać na wycieczki do Luksoru, Kairu oraz na rejs po Nilu.

Kiedyś Hurghada była osiedlem robotników zakładów rafineryjnych i rybaków. Obecnie na wycieczki do Hurghady decydują się głównie urlopowicze, surferzy i nurkowie. Sezon turystyczny trwa tu przez cały rok. Przy południowej promenadzie hotelowej powstał ładny, ponad trzykilometrowy deptak (Mamsza) z pamiątkami, sklepami, kawiarniami i bankami. Jest to idealne miejsce na wieczorny odpoczynek.

Hurghada przeżywa boom i jest nieustanynnym placem budowy. Nowe dzielnice są efektem fali napływowej Egipcjan z południowej częsci kraju. Na północ od Hurghady znajduje się malownicza miejscowośc El Gouna. Na południe od Hurghady leżą Sahl Hasheeh, Makadi Bay, Soma Bay i oddalona o 35km spokojniejsza miejscowość Safaga. Wakacje w Hurghadzie to świetny pomysł na wypoczynek w Egipcie!

Wszystkie Krajoznawcze Morskie Pustynne Inne atrakcje