Napisz swoją opinię
Przeciągnij i upuść zdjęcie
Oceń nas!
Daria i Kondzio
z: Hurgahda
Wycieczka: Kair, Luksor, nurkowanie, super safari sahara park

Wycieczki w 100% satysfakcjonujące !

Pomimo informacji, iż nasi piloci podczas przejazdów będą porozumiewać się 'turystycznym angielskim' każdy z nich mówił po polsku.

Nie wolno dać się zwieść rezydentom tour operatorów mówiącym o 'paru dolarach oszczędności', bo w naszym przypadku na wszystkich wycieczkach zaoszczędziliśmy ok. 300$ !

No i przede wszystkim nie ma się czego bać! Sami na początku baliśmy się 'co to będzie', czy przypadkiem ta stosunkowo niska cena nie jest kosztem jakości. Jednak z całą stanowczością mogę rozwiać ewentualne wątpliwości. Od początku do końca wszystko na wysokim poziomie! A wszystko od rezerwacji po podróże odbywało się w języku polskim. No chyba, że my jesteśmy tak mało wymagający. :)

Galeria z wycieczki
Opinie
Data dodania: 10.05.2019 18:40
Joanna i Michał
z: Marsa Alam
Wycieczka: Dendera i Abydos - wycieczka prywatna

Jesteśmy zadowoleni z wycieczki. Dziękujemy bardzo! ❤

Data dodania: 09.03.2020 08:09
Marta i Ludmiła
z: Hurghada - Albatros Citadel Sahl Hasheesh
Wycieczka: Dendera i Abydos (wycieczka prywatna), Kair i Aleksandria - 2 dni, Klasztory koptyjskie św. Antoniego i Pawła (wycieczka prywatna)

Wycieczki nam się podobały. Jesteśmy zadowolone i szczęślwe, że udało nam się zobaczyć tyle miejsc w tak krótkim czasie. Dobra organizaca, przewodnicy bardzo dobrzy, cały personel bardzo profesjonalny i życzliwy, a kierowca z którym byłyśmy w Aleksandrii i wracałyśmy do Hurghady to mistrzostwo świata!

Bardzo dziękujemy i będziemy polecać państwa biuro naszym znajomym.

Data dodania: 08.03.2020 13:06
Mariola kl
z: Sharm El Sheikh - Hotel Tamra Beach Resort
Wycieczka: Do ziemi świętej (Jerozolima i Betlejem)

Chciałybym bardzo podziękować za wycieczkę do ziemi świętej. Była super, a pani Patrycja, nasza przewodniczka była jak "dobra matka". Jestem super zadowolona i będę polecać innym. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

Data dodania: 08.03.2020 10:43
Krzysiek z rodziną
z: Marsa Alam
Wycieczka: Luksor 2 dniowy
Właśnie wróciliśmy z wycieczki 2 dniowej do Luksoru z Marsa Alam. Korzystamy po raz kolejny z usług biura FM i jesteśmy zachwyceni z wycieczki. Organizacja, przewodnik, transport, atrakcje, zakwaterowanie w hotelu w Luksorze, wszystko na najwyższym poziomie. 100% bezpieczeństwa, i w razie potrzeby przewodnik zawsze służył pomocą. Wszystkim bardzo polecamy.
Galeria z wycieczki
Opinie Opinie
Data dodania: 06.03.2020 07:58
Adam
z: Marsa Alam
Wycieczka: Luksor, wyspy Qullaan
Wycieczki uzgadnialismy przez WhatsApp w jezyku polskim z hotelu. Dobry kontakt, profesjonalne poradnictwo i realizacja wycieczek wg programu i opisu. Polecam biuro wszystkim zainteresowanym ciekawymi wycieczkami podczas pobytu w Hotelu w Egipcie
Data dodania: 02.03.2020 20:11
Asia i Paweł z dziećmi
z: Hurghada
Wycieczka: Kair + Giza samolotem

Kair + Giza samolotem to naprawdę mega opcja! Nie spędzasz doby w autokarze!

Wyspani, rano udaliśmy się na miejsce zbiórki, gdzie podjechał po nas samochód (nie autokar, co było już dla nas zaskoczeniem) i szybko przetransportował nas na lotnisko w Hurghadzie. Po odprawie paszportowej wsiedliśmy do "Bombardiera" - mały samolot z mega wygodnymi, skórzanymi siedzeniami i dużą ilością miejsca na nogi :) W czasie przelotu (trwającego około 50 minut) dostaliśmy przekąski i soki(!). Po wyjściu z samolotu czekał na nas już nowy, może półroczny busik (nowoczesny i wygodny), do którego zaprowadził nas miły przedstawiciel z FM Tours. Pierwszym przystankiem był najstarszy meczet w Afryce, przed którym czekał na nas dobrze mówiący po polsku przewodnik (Ahmed, pozdrawiamy!). Największe nasze zdziwienie wywołał fakt, że nie było tam żadnych innych zwiedzających, a myśleliśmy, że po prostu dołączymy do innej grupy... Zwiedziliśmy z nim meczet i podjechaliśmy busikiem ( który de facto przez cały dzień był wyłącznie dla nas, jak i przewodnik :D ) do "Starego Kairu", gdzie obeszliśmy jeszcze najstarszy kościół, w którym przez 4 miesiące przebywał Jezus z "ekipą" podczas wyprawy z Jeruzalem i z powrotem oraz synagogę. Następnie udaliśmy się do Muzeum Egipskiego, w którym spędziliśmy godzinę (w takim gronie nie potrzeba więcej czasu by zobaczyć wszystko, co najważniejsze). Następnie mogliśmy zaliczyć rejs po Nilu łodzią motorową, (która też była tylko dla nas) i zobaczyć Kair z wody. Rejs trwał ok. 45 minut, więc krótki nie był ( koszt dodatkowy 10 dolarów od osoby, ale warto ). Potem wsiedliśmy do "naszego" busa i udaliśmy się do Gizy. Tam na początek zjedliśmy smaczny obiad i poszliśmy oglądać piramidy i Wielkiego Sfinksa. Można było przejechać się wielbłądem lub bryczką. Przy wyjściu z terenu piramid znajduje się pracownia z naturalnymi olejkami, z których robi się perfumy. Czysta esencja, bez alkoholu. Można niedrogo nabyć takie esencje i legalnie przewieźć samolotem, mimo pojemności większej niż 100 ml. Następnie odwiedziliśmy dom papirusu ( tam też można zostawić majątek, ale trzeba to lubić :) ) i udaliśmy się na lotnisko. Po drodze poprosiliśmy o zajechanie do KFC, żeby coś zjeść. Oczywiście nie było z tym najmniejszego problemu! Znów taki sam samolot, 50 minut lotu, kanapka i soczek gratis. W Hurghadzie wieczorem czekał już na nas ten sam kierowca i samochód, którym jechaliśmy rano. Do hotelu wróciliśmy około godziny 22.30. Zdążysz się jeszcze napić, najeść i wyspać :D

Podsumowując - PETARDA! Wiem, nie jest najtaniej, ale warto odłożyć te pieniążki, chociażby po to, by nie męczyć dzieci (autokar jedzie 7 godzin w 1 stronę...). Była to niespodziewana, ale największa "prywata", jaką kiedykolwiek przeżyliśmy. Wszystko indywidualnie, o wszystko możesz poprosić i o wszystko zapytać, a przewodnik zrobi całej rodzinie zdjęcie, gdzie tylko sobie wymarzycie, bo jest super i ma na to czas !

Galeria z wycieczki
Opinie
Data dodania: 01.03.2020 23:41
Paweł i Asia z dziećmi :)
z: Hurghada
Wycieczka: Luksor

"Tak wiele za tak niewiele..." - tym jednym zdaniem można opisać w skrócie wycieczki z FM Tours & Travel! O samej wycieczce nie ma co się rozpisywać - w końcu to jedna z dwóch obowiązkowych wycieczek podczas urlopu w tym kraju. Po prostu było super! Starożytne Teby, świątynia w Karnaku, Dolina Królów, świątynia Hatszepsut, pracownia alabastru, Kolosy Memnona i rejs motorówką po Nilu na Wyspę Bananową ( gdzie banany to tylko jedna z atrakcji ;) ). Natomiast organizacja wycieczki przez biuro to majstersztyk. Wyjeżdżasz z hotelu wygodnym autokarem o określonej wcześniej godzinie, na trasie w połowie drogi 20 minut przerwy na papieroska itd. W międzyczasie dosiada się polskojęzyczny, przemiły przewodnik z ogromną wiedzą historyczno - obyczajową, związaną z Egiptem (i z Polską, co ciekawe). "Sprzedaje" nam dużo informacji o odwiedzanych miejscach, ale też udziela wskazówek, np. jak obchodzić się z handlarzami, których omijać i gdzie można tanio kupić te same rzeczy, które na klasycznych straganach są po prostu droższe.

Podsumowując - polecam wycieczki z FM, są dużo tańsze niż u rezydentów w biurach podróży (przykładowo Luksor z Itaki dla nas - 2 dorosłych z 2 dzieci 8 i 13 lat kosztuje 1399 zł, a w FM zapłaciliśmy 230 USD (około 900 zł), a organizacja na najwyższym poziomie!

Data dodania: 01.03.2020 22:23