Najwspanialsze, najciekawsze i najtańsze wycieczki fakultatywne w Egipcie

Hurghada

Safaga, El Gouna, Makadi Bay, Soma Bay, Sahl Hasheeh

Marsa Alam

Kurort nad Morzem Czerwonym położony na południu Egiptu

Sharm el Sheikh

Miasto na półwyspie Synaj, leżące nad brzegiem Morza Czerwonego

Taba

Miasto beduińskie w Egipcie, w północnej części Zatoki Akaba

Super Safari

Super safari to okazja, by w jeden dzień poznać najsłynniejsze atrakcje Półwyspu Synaj. Historia, przyroda, zabawa, Beduini – wszystko w jednej wycieczce. Program safari rozpoczyna się od przejazdu o wschodzie słońca przez góry Synaju, następnie wizyta w Klasztorze św. Katarzyny. Tu znajdują się: Gorejący Krzew i Studnia Mojżesza. Następnie przejście przez Kolorowy Kanion – jeden z cudów natury tej okolicy. Piękno gór Synaju oczarowuje. Dookoła, jak okiem sięgnąć ciągną się skaliste góry, poprzecinane kanionami i wąwozami. Lunch to doskonała okazja, by spróbować owoców morza. Potem czas na plażowanie i podziwianie raf koralowych w Zatoce Akaba. Wizyta w Dahab, to z kolei możliwość zrobienia zakupów w bardzo atrakcyjnych cenach.

Program: wyjazd jeepami z hotelu około godz. 7- przejazd do Klasztoru Św. Katarzyny około 2,5h- zwiedzanie Klasztoru Św. Katarzyny: Bazylika Przemienienia, Gorejący Krzew, Studnia Mojżesza, czas wolny na zakupy i przejażdżkę wielbłądem, przejazd do Kolorowego Kanionu, spacer w Kolorowym Kanionie (około 2,5h). Wizyta w osadzie beduińskiej- przejazd jeepami na lunch przy Zatoce Akaba, wizyta w Dahab, czas na zakupy, przejazd jeepami do Sharm el Sheikh. Powrót do hotelu około godz. 17.

Cena: 40$ (czwartek, sobota)
Dzieci do lat 2 – gratis
Dzieci do 12 lat – 20 USD
Transport z hotelu w cenie wycieczki.
Opieka polskojęzycznego przewodnika.
Uczestnicy proszeni są o zabranie paszportów i wygodnego obuwia.
W klasztorze obowiązują przykryte ramiona i kolana.
Do udziału w wycieczce wymagana wiza egipska za 15 USD wydawana na lotnisku po przylocie.

Od maja do końca września w kanione jest bardzo wysoka temperatura ok. 50C – w tym terminie wycieczka organizowana jest tylko z angielskim przewodnikiem na zamówienie. W zamian proponujemy wycieczkę safari Abu Gallum.

jeep.JPG St Catherine’s Monastery, Mt Sinai.JPG 32 St Catherine's Monastery 527AD.JPG klasztor.JPG kolorowy kanion 2.jpg jeep1.JPG kolorowy kanion 3.jpg kolorowy kanion 4.jpg kolorowy kanion 1.jpg kolorowy kanion.jpg abu galum 1.jpg

Jak rezerwować?
Wszystkich zainteresowanych wycieczkami prosimy, aby po zakwaterowaniu w hotelu wysłali sms na nr tel. +20 1149 582 445 z nazwą hotelu, numerem pokoju oraz godziną, o której mamy zadzwonić do pokoju. My zadzwonimy, porozmawiamy i umówimy się na spotkanie w hotelu lub dokonamy rezerwacji wycieczek. Gdyby nie można było wysłać smsa lub jeśli w ciagu 10 minut my nie odpiszemy na smsa wysłanego przez Państwa, to znak, ze sms do nas nie dotarł. Prosimy wówczas zamowić w recepcji rozmowę na nr tel. 01149 582 445. Rozmowy lokalne są w Egipcie bardzo tanie.
Pogoda
Skontaktuj się z nami
[contact-form-7 id="231" title="Formularz 1"]
Egipt Po Polsku