Zobacz galerię wycieczki

Jerozolima, Betlejem i Morze Martwe

1 dzień
3 miejsca
Wiek 10+
Dostępność 40
100% bezpieczeństwa

Opis

Jednodniowa, autokarowa wycieczka z Sharm el Sheikh w Egipcie do Izraela, podczas której zwiedza się Jerozolimę i Betlejem oraz można się wykąpać w Morzu Martwym. 

Wyjazd autokarem z Sharm El Sheikh wieczorem (ok. godz. 20 w zależności od lokalizacji hotelu). Transfer do Taby (egipsko-izraelska granica) ok. 3,5h i przekroczenie granicy Taba-Eliat. Zmiana autobusu na izraelski. Przejazd do Jerozolimy. 

Jerozolima to starożytne miasto powstałe na styku kultur i tradycji, będące najświętszym miejscem dla trzech wielkich religii. Mówi się, że to miasto, którego nie wystarczy odwiedzić – trzeba je poczuć i to najlepiej wszystkimi zmysłami.

Przejście Drogą Krzyżową aż do Bazyliki Grobu Pańskiego. Wnętrze bazyliki kojarzy się z jaskinią pełną korytarzy. Nie wyróżnia się swoją przestrzenią, jak większość znanych nam kościołów. Nie ma nawy głównej, która pomieściłaby wielu wiernych. Małe pomieszczenia upamiętniają kolejne biblijne miejsca: Kalwarię, grób Chrystusa, miejsce namaszczenia. Nie jest to kościół katolicki. Urzędują tutaj przedstawiciele kościoła łacińskiego, prawosławnego i ormiańskiego. 

Kolejnym punktem jest Ściana Płaczu (Mur Zachodni). Ściana Płaczu, robi ogromne wrażenie swoim rozmiarem. Ma 57 metrów długości i 32 metry wysokości. Jest to zaledwie fragment całego muru, który razem ma 488 metrów długości. Przejazd na Górę Oliwną, skąd można podziwiać panoramę Jerozolimy. Niezwykłe wrażenie robi olbrzymi cmentarz, który rozciąga się od ottomańskich murów, aż po zbocza Góry Oliwnej. Znajduje się tu 70 000 grobów. Następnie góra Syjon.

Przejazd do Betlejem ok. 20 minut (8km). Zwiedzanie Bazyliki Narodzenia Pańskiego. Bazylika to jeden z najstarszych kościołów na świecie nieprzerwanie pełniących swoją funkcję. Jej budowę rozpoczęto w IV w n.e., w miejscu wskazanym przez ówczesnych historyków jako teren narodzenia Jezusa Chrystusa.
Bazylika składa się z głównego kościoła z pięknym prawosławnym ołtarzem oraz najważniejszego obszaru – Groty Narodzenia. Miejsce narodzenia Jezusa oznaczone jest niewielkim prawosławnym ołtarzem. Tuż obok znajduje się mała katolicka kapliczka symbolicznie oznaczająca miejsce żłóbka. Przy bazylice znajduje się katolicki kościół św. Katarzyny. Wejść do niego można od razu z bazyliki. Wizyta w sklepie z dewocjonaliami, czas wolny na zakupy pamiątek i na obiad.

Przejazd do Morza Martwego – możliwość kąpieli oraz dokonania zakupów kosmetyków z minerałami Morza Martwego. Morze Martwe to prawdziwy cud natury i jedna z największych atrakcji turystycznych Bliskiego Wschodu. Jego woda jest tak słona, że można się bez problemu położyć na powierzchni, a błoto z jego brzegów ma właściwości lecznicze i upiększające. Droga powrotna do granicy z Egiptem (ok. 310 km), przejazd do Sharm (powrót ok. 23:00).

Uwaga!

Wycieczkę rezerwuje się z minimum dwudniowym wyprzedzeniem.

Wycieczka jest z rosyjskojęzycznym lub angielskojęzycznym przewodnikiem. 

 

Dlaczego ta wycieczka?

  • Religijna i duchowa podróż do Ziemi Świętej.
  • Zabytki i atrakcje turystyczne z wielu epok i kultur.
  • Tysiące lat historii, jedyny w swoim rodzaju kompletny kulturowy i religijny miszmasz, genialna kuchnia i niezwykła atmosfera.
  • Kąpiel w słynnym Morzy Martwym. Utrzymywanie się na powierzchni wody jest całkiem niezłą zabawą, a skóra i włosy po wyjściu stamtąd są naprawdę miłe w dotyku.
  • Surowe wschodnie krajobrazy.

Informacje przed wycieczką

JAK ZAREZERWOWAĆ WYCIECZKĘ DO IZRAELA?

Zainteresowanych zakupem wycieczki prosimy aby po zakwaterowaniu w hotelu wysłali do nas wiadomość na WhatsApp, Viber lub Messenger, ewentualnie tradycyjnego sms na nr tel. +20 1149 582 445 z nazwą hotelu, numerem pokoju oraz godziną, o której mamy zadzwonić do pokoju. My zadzwonimy, porozmawiamy i dokonamy rezerwacji wycieczek. 

Gdyby nie można było wysłać smsa lub jeśli w ciagu 10 minut my nie odpiszemy na smsa wysłanego przez Państwa, to znak, ze sms do nas nie dotarł. Prosimy wówczas zamowić w recepcji hotelowej rozmowę na nr tel. 01149 582 445 (za niewielką opłatą). 

WIĘCEJ...

WAŻNE

Na wycieczkę należy koniecznie zabrać paszport oraz odebrać z recepcji pakiet śniadaniowy ( suchy prowiant należy zamówić samodzielnie w recepcji).

Radzimy zabrać: strój kąpielowy, kąpielówki i wygodne buty.

Od listopada do lutego kąpiel w Morzu Martwym jest uzależniona od warunków pogodowych.

WIĘCEJ...

WIZA

Do udziału w wycieczce wystarczy bezpłatna wiza SINAI ONLY wydawana na lotnisku po przylocie. W ramach wycieczki do Jerozolimy płatna wiza egipska zakupiona na lotnisku ( za 25 USD) jest bezpłatnie przedłużana i nie traci ważności.

WIĘCEJ...

UBIÓR

W miejscach kultu religijnego obowiązuje stosowny ubiór (zakryte ramiona, kolana).

WIĘCEJ...
Cena
175 USD
za osobę
175 USD
za dziecko do 12 lat
Terminy wycieczek
Wtorek
Czwartek
Masz pytanie? Skontaktuj się z nami!
+20 114 958 24 45 kontakt@egipt-wakacje.pl