Zobacz galerię wycieczki

Góra Synaj i klasztor św. Katarzyny

1 dzień
2 miejsca
Wiek 10+
Dostępność 40
100% bezpieczeństwa

Opis

Góra Mojżesza, nazywana jest też Górą Synaj. Miejsce to tradycyjnie utożsamia się z biblijną górą Horeb, gdzie według Starego Testamentu Mojżesz otrzymał od Boga kamienne tablice z Dekalogiem i zawarł z Bogiem przymierze.
Natomiast Klasztor Świętej Katarzyny to najstarszy z istniejących dzisiaj klasztorów chrześcijańskich. Znajduje się w wąskiej dolinie u stóp Góry Świętej Katarzyny i góry Synaj, na wysokości 1570 m n.p.m. Umieszczony wraz z okolicą na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Klasztor należy do prawosławnych Greków. Na terenie klasztoru znajduje się gorejący krzew i studnia Mojżesza.

Wyjazd autokarem ok. godz. 20:00 w kierunku miasta Dahab oraz klasztoru Św. Katarzyny. Przyjazd na miejsce po około 3 godzinach. Nocne wejście na Górę Mojżesza (ok. 3,5 godz., możliwość wynajęcia wielbłądów za dodatkową opłatą). Podziwianie wschodu słońca. Po zejściu ze szczytu przerwa na śniadanie. Następnie zwiedzanie klasztoru Św. Katarzyny. Powrót do hotelu ok. 14.00.

Podejście na Górę Synaj nie jest łatwe, ale zejście jest trudniejsze. Odradzamy wycieczkę osobom mającym kontuzje kolana czy stopy oraz osobom starszym. Miłoścnicy pieszych wędrówek po górach dadzą sobie na pewno radę. 

Dlaczego ta wycieczka?

  • Interesująca wycieczka dla miłośników gór i pieszych wędrówek. Wrażeń moc i tyle samo emocji.
  • Piękne widoki na masywy górskie i magiczny wschód słońca.
  • Zwiedzanie zabytkowego klasztoru św. Katarzyny - najstarszego z istniejących dzisiaj klasztorów chrześcijańskich.
  • W klasztorze św. Katarzyny znajduje się relikwia gorejącego krzewu, z którego Bóg przemawiał do Mojżesza oraz "studnia Mojżesza".

Informacje przed wycieczką

JAK ZAREZERWOWAĆ WYCIECZKĘ?

Zainteresowanych zakupem wycieczki prosimy aby po zakwaterowaniu w hotelu wysłali do nas wiadomość na WhatsApp, Viber lub Messenger, ewentualnie tradycyjnego sms na nr tel. +20 1149 582 445 z nazwą hotelu, numerem pokoju oraz godziną, o której mamy zadzwonić do pokoju. My zadzwonimy, porozmawiamy i dokonamy rezerwacji wycieczek. 

Gdyby nie można było wysłać smsa lub jeśli w ciagu 10 minut my nie odpiszemy na smsa wysłanego przez Państwa, to znak, ze sms do nas nie dotarł. Prosimy wówczas zamowić w recepcji hotelowej rozmowę na nr tel. 01149 582 445 (za niewielką opłatą). 

WIĘCEJ...
Cena
40 USD
za osobę
20 USD
za dziecko do 12 lat
Terminy wycieczek
Środa
Piątek
Niedziela
Masz pytanie? Skontaktuj się z nami!
+20 114 958 24 45 kontakt@egipt-wakacje.pl