Zobacz galerię wycieczki

Góra Synaj i klasztor św. Katarzyny - śladami Mojżesza

1 dzień
2 miejsca
Wiek 10+
Dostępność 40
100% bezpieczeństwa

Opis

Góra Mojżesza, nazywana jest też Górą Synaj. Miejsce to tradycyjnie utożsamia się z biblijną górą Horeb, gdzie według Starego Testamentu Mojżesz otrzymał od Boga kamienne tablice z Dekalogiem i zawarł z Bogiem przymierze.
Natomiast Klasztor Świętej Katarzyny to najstarszy z istniejących dzisiaj klasztorów chrześcijańskich. Znajduje się w wąskiej dolinie u stóp Góry Świętej Katarzyny i góry Synaj, na wysokości 1570 m n.p.m. Umieszczony wraz z okolicą na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Klasztor należy do prawosławnych Greków. Na terenie klasztoru znajduje się gorejący krzew i studnia Mojżesza.

Wyjazd autokarem ok. godz. 20:00 w kierunku miasta Dahab oraz klasztoru Św. Katarzyny. Przyjazd na miejsce po około 3 godzinach. Nocne wejście na Górę Mojżesza (ok. 3,5 godz., możliwość wynajęcia wielbłądów za dodatkową opłatą). Podziwianie wschodu słońca. Po zejściu ze szczytu przerwa na śniadanie. Następnie zwiedzanie klasztoru Św. Katarzyny. Powrót do hotelu ok. 14.00.

Dlaczego ta wycieczka?

  • Interesująca wycieczka dla miłośników gór i pieszych wędrówek.
  • Piękne widoki na masywy górskie i magiczny wschód słońca.
  • Zwiedzanie zabytkowego klasztoru św. Katarzyny - najstarszego z istniejących dzisiaj klasztorów chrześcijańskich.
  • W klasztorze św. Katarzyny znajduje się relikwia gorejącego krzewu, z którego Bóg przemawiał do Mojżesza oraz "studnia Mojżesza".
Cena
40 USD
za osobę dorosłą
20 USD
za dziecko do 12 lat
Terminy wycieczek
Piątek
Niedziela
Masz pytanie? Skontaktuj się z nami!
+20 114 958 24 45 egiptwakacje@wp.pl