Zobacz galerię wycieczki

Wycieczka samolotem z Sharm el Sheikh do Luksoru

1 dzień
4 miejsca
Wiek 10+
Dostępność 25
100% bezpieczeństwa

Opis

Lubisz wypoczywać nad Morzem Czerwonym, ale chcesz też poznać historię starożytnego Egiptu. Marzyłeś o obejrzeniu królewskich grobowców w Dolinie Królów, zwiedzeniu wspaniałych świątyń i przepłynięciu Nilem, najdłuższą rzeką świata. Dlaczego nie skorzystać z wyjątkowej okazji podróży samolotem do Luksoru z Sharm el Sheikh w promocyjnej cenie?!

Luksor jest często nazywany największym na świecie skansenem, ale to nie jest w stanie opisać tego niezwykłego miejsca. Nic na świecie nie może się równać skali i wielkości zabytków, które przetrwały ze starożytnych Teb. Piękna okolica zapiera dech w piersiach. Nil płynący między nowoczesnym miastem a nekropolią na zachodnim brzegu wspiera enigmatyczna skarpa tebańska. Rozrzucone po całym krajobrazie zawstydzające bogactwo, od świątyń Karnaku i Luksoru na wschodzie po wiele grobowców i świątyń na zachodnim brzegu. Wspaniałość i potęga Teb, legendarne w starożytności, zaczęły przyciągać zachodnich podróżników od końca XVIII wieku. 

W zależności od aktualnej sytuacji politycznej i globalnej, współczesny turysta może być sam w historycznym miejscu lub być otoczony autokarami pełnymi turystów z całego świata.

PROGRAM WYCIECZKI LOTNICZEJ Z SHARM EL SHEIKH DO LUKSORU

We wczesnych godzinach rannych transfer na lotnisko w Sharm el Sheikh. Odprawa na lotnisku odbywa się na podstawie paszportów.  Przelot samolotem o godz. 07:00 do Luksoru. Lot trwa ok. 50 min. i odbywa się samolotem linii  Egypt Air. Nr lotu MS 202. Bagaż główny 20kg i bagaż podręczy 5kg. Na lotnisku w Luksorze będzie czekał już nasz przedstawiciel z logo FM Tours & Travel. 

Zwiedzanie z polskojęzycznym przewodnikiem zaczyna się od Kolosów Memnona, przejazd do Doliny Królów, w której oglądamy trzy grobowce. Za dodatkową opłatą (ok.400 LE) można indywidualnie zwiedzić grobowiec Tutenhamona. Następnie pojedziemy do unikatowej świątyni królowej Hatszepsut. Przeprawiamy się łodzią motorową przez Nil i jemy obiad (napoje dodatkowo płatne).

Punktem kulminacyjnym wycieczki jest zwiedzanie świątyni w Karnaku. Jeszcze bardziej niż piramidy w Gizie, Karnak jest najważniejszym miejscem faraonów w Egipcie. W epoce Średniego i Nowego Państwa, gdy starożytny Egipt był u szczytu, Karnak był główną bazą kraju. Był to dom bogów oraz siedziba faraona i kapłańskiej kasty rządzącej. Przez ponad 1300 lat kompleks był stale rozbudowywany, a jego skala jest ogromna, obejmując niezliczone dziedzińce, sale i świątynie. Prawie każdy znaczący faraon zostawił tu swój ślad.

Dla chętnych wycieczka fakultatywna na wyspę bananową. 

Ok. godz. 19:30 przelot samolotem z Luksoru do Sharm el Sheikh, a następnie transfer z lotniska do hotelu.

UWAGA! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. 

Dlaczego ta wycieczka?

  • Komfortowa i maksymalnie krótka podróż samolotem do Luksoru sprawi, że przyjedziesz wypoczęty i gotowy, aby cieszyć się dniem.
  • Zwiedzisz wspaniały kopleks światyń w Karnaku słynący z gigantycznych kolumn z kapitelami w kształcie papirusu w wielkiej sali hipostylowej.
  • Zobaczysz minimum trzy grobowce królewskie, w których egipscy bogowie "poprowadzą" cię w zaśwaty, tak jak kiedyś odprowadzali zmarłych faraonów.
  • Ujrzysz składającą się z trzech tarasów świątynię grobową królowej Hatszepsut, za którą znajduje się wzgórze Doliny Królów.
  • Przyjrzysz się z bliska dwóm kolosom Memnona, strzegącym niegdyś wejścia do światyni Amenhotepa III .

Co jest wliczone

Przelot saolotem na trasie Sharm el Sheik - Luksor i Luksor - Sharm el Sheikh, transery na lotniska i z lotnisk, zwiedzanie Luksoru z polskojęzycznym przewodnikiem, obiad bez napojów, bilety wstępów do zwiedzanych zabytków. 

NIE JEST WLICZONE
Wejście do słynnego grobowca Tutanchamona w Dolinie Królów jest dodatkowo płatne. Opłata około 400 le od osoby. Płatność tylko w walucie egipskiej! Dla chętnych wycieczka fakultatywna na wyspę bananową, na której ogląda się plantację bananów - 15$ od osoby. Płatność u przewodnika w Luksorze.

Informacje przed wycieczką

JAK ZAMÓWIĆ TĘ WYCIECZKĘ?

Wycieczkę rezerwuje się z minimum tygodniowym wyprzedzeniem. Zainteresowanych zakupem wycieczki prosimy o kontakt telefoniczny  +20 114 958 24 45 WhatsApp, Viber lub Messenger albo drogą elektoniczną e-mail: kontakt@egipt-wakacje.pl

WIĘCEJ...

WYCIECZKA FAKULTATYWA

Dla chętnych rejs łodzią motorową na wyspę bananową. Cena 15$ za os. Płatne u przewodnika w Luksorze.

WIĘCEJ...

TRANFER NA LOTNISKO I Z LOTNISKA W SHAM EL SHEIKH

Transfer na lotnisko z hoteli na terenie Sharm el Sheikh wliczony jest w cenę wycieczki. Klienci z Dahab i innych przyległych miejscowości płacą dodatkowo za transfer.

WIĘCEJ...

Wiza egipska

Do udziału w wycieczce  wymagana płatna wiza egipska za 25 USD  wydawana na lotnisku po przylocie.

WIĘCEJ...
Cena
250 USD
za osobę
200 USD
za dziecko do 12 lat
Terminy wycieczek
Środa
Masz pytanie? Skontaktuj się z nami!
+20 114 958 24 45 kontakt@egipt-wakacje.pl