Najwspanialsze, najciekawsze i najtańsze wycieczki fakultatywne w Egipcie

Hurghada

Safaga, El Gouna, Makadi Bay, Soma Bay, Sahl Hasheeh

Marsa Alam

Kurort nad Morzem Czerwonym położony na południu Egiptu

Sharm el Sheikh

Miasto na półwyspie Synaj, leżące nad brzegiem Morza Czerwonego

Taba

Miasto beduińskie w Egipcie, w północnej części Zatoki Akaba

Klasztory koptyjskie św.Antoniego i św.Pawła

Na terenie Egiptu znajduje się Klasztor Świętego Antoniego. Jest to jeden z najstarszych klasztorów chrześcijańskich na świecie, funkcjonujący z przerwami od IV w. w pobliżu miejsca, gdzie życie pustelnicze prowadził Antoni Wielki. Ten męski klasztor koptyjski znajduje się na Pustyni Arabskiej, 290 km na południe od Kairu i 250km na północ od Hurghady.
Podczas prywtnej wycieczki można zwiedzić Klasztor Św. Antoniego i Św. Pawła oraz poznać życie duchowe koptyjskic mnichów.

Wyjazd z Hurghady w godzinach rannych w okolice nadmorskiej miejscowości Zafarana położonej nad Zatoką Suezką. Tutaj, na odludziu znajdują się koptyjskie monastyry św. Antoniego i św. Pawła. Klasztor św. Antoniego założony został w IV w. n.e., u podnóża góry z istniejącą grotą, w której mieszkał św. Antoni. Kamienny klasztor otoczony jest wysokim murem obronnym. Na jego terenie znajduje się maleńki kościół z grobem świętego i największym w Egipcie zbiorem koptyjskich fresków. Drugi z klasztorów powstał w miejscu, gdzie przez długi czas mieszkał św. Paweł. Na obszarze monastyru znajdują się kościoły z zabytkowymi malowidłami ściennymi charakterystycznymi dla sztuki koptyjskiej.
Na terenie klasztorów mieszka przynajmniej 250 mnichów, których cechuje szczególna serdeczność i otwartość wobec gości.
Monastyry do dziś są ważnym ośrodkiem kościoła koptyjskiego, celem pielgrzymek, centrum intelektualnym i duchowym egipskiego chrześcijaństwa.

Powrót do hotelu ok. 17.

Cena 65$ (min. 2 osoby), codziennie
Dzieci od 4 do 12lat – 35$

Jak rezerwować?
Wszystkich zainteresowanych wycieczkami prosimy, aby po zakwaterowaniu w hotelu wysłali sms na nr tel. +20 1149 582 445 z nazwą hotelu, numerem pokoju oraz godziną, o której mamy zadzwonić do pokoju. My zadzwonimy, porozmawiamy i umówimy się na spotkanie w hotelu lub dokonamy rezerwacji wycieczek. Gdyby nie można było wysłać smsa lub jeśli w ciagu 10 minut my nie odpiszemy na smsa wysłanego przez Państwa, to znak, ze sms do nas nie dotarł. Prosimy wówczas zamowić w recepcji rozmowę na nr tel. 01149 582 445. Rozmowy lokalne są w Egipcie bardzo tanie.
Egipt Po Polsku