Najwspanialsze, najciekawsze i najtańsze wycieczki fakultatywne w Egipcie

Hurghada

Safaga, El Gouna, Makadi Bay, Soma Bay, Sahl Hasheeh

Marsa Alam

Kurort nad Morzem Czerwonym położony na południu Egiptu

Sharm el Sheikh

Miasto na półwyspie Synaj, leżące nad brzegiem Morza Czerwonego

Taba

Miasto beduińskie w Egipcie, w północnej części Zatoki Akaba

Dendera i Abydos z Hurghady

Jesteś fanem staroegipskich zabytków? Marzysz o zobaczeniu miejsc, gdzie nie jeżdżą tłumy turystów? Mamy coś dla ciebie!

Prywatna wycieczka do Dendery i Abydos z polskojęzycznym przewodnikiem.

Wyjazd z hotelu o godz. 4.00 rano i przejazd do Dendery. Spacer po ruinach Świątyni Hathor, poświęconej bogini piękna, którą wyobrażano sobie jako kobietę z głową krowy. Jej podobizny widnieja na każdej z kolumn. Cała świątynia otoczona jest murem. Została ukształtowana na wzór pylonu, lekko zwężona ku górze. Budowlę zdobi sześć potężnych kolumn z głowicami hotoryckimi, które podtrzymują ośmiometrowy gzyms z uskrzydlonym dyskiem słonecznym. Kurtynowe ściany między kolumnami fasady zostały wzniesione za Tyberiusza. Pokrywają je reliefy z rzymskimi cesarzami.

Potem przejazd do Abydos i obiad w formie szwedzkiego stołu, napoje dodatkowo płatne. Zwiedzanie ruin świątyni pochodzących z czasow Setiego I i Ramzesa II. Budowla ta poświęcona byla siedmiu bogom: Ozyrysowi, Izydzie, Horusowi, Amonowi, Pathowi, Re-Harakhty, Setowi. Świątynia ta kryje wielką tajemnicę. Jest nią słynny helikopter z Abydos. Odnajdziecie go na jednym ze zdjęć. Bystry obserwator wypatrzy również czołg i pistolet. Zwolennicy mitów mówią że to przejaw techniki jaką dysponował Ozyrys. Archeologowie i egiptolodzy mówią raczej o nałożonych na siebie hieroglifach.

Powrót do Hurghady ok. godz. 20:00.

Rodzaj transportu zależy od liczby uczestników wycieczki i może to być samochód osobowy, cosater lub mikrobus turystyczny.

Cena: 100USD za osobe przy 3 – 4 osobach (poniedziałek, środa, sobota).
Cena: 80 USD za osobe od 5 do 12 osób .

Dendera Egipt.jpg Świątynia Hathor Dendera.jpg kolumny Świątynia Hathor Dendera.jpg Denderah3_Cleopatra_Cesarion.jpg Swiatynia Hathor Dendera.jpg sklepienie Świątyni Hathor w Denderze.jpg Świątynia bogini Hathor Dendera.jpg swiatznia Hathor Dendra.jpg swiatznia Ozyrysa Abydos.jpg Abydos.jpg helikopter Abydos.jpg Abydos.jpg

Jak rezerwować?
Wszystkich zainteresowanych wycieczkami prosimy, aby po zakwaterowaniu w hotelu wysłali sms na nr tel. +20 1149 582 445 z nazwą hotelu, numerem pokoju oraz godziną, o której mamy zadzwonić do pokoju. My zadzwonimy, porozmawiamy i umówimy się na spotkanie w hotelu lub dokonamy rezerwacji wycieczek. Gdyby nie można było wysłać smsa lub jeśli w ciagu 10 minut my nie odpiszemy na smsa wysłanego przez Państwa, to znak, ze sms do nas nie dotarł. Prosimy wówczas zamowić w recepcji rozmowę na nr tel. 01149 582 445. Rozmowy lokalne są w Egipcie bardzo tanie.
Egipt Po Polsku