Zobacz galerię wycieczki

Zatoka Żółwi Abu Dabbab

1 dzień
1 miejsce
Dostępność 40
100% bezpieczeństwa

Opis

Zbiórka w recepcji hotelowej rano między 8 a 9 w zależności od lokalizacji hotelu. Przejazd mikrobusem do najsłynniejszej zatoki w rejonie Marsa Alam – Abu Dabbab, zwanej również domem żółwi.

Czas na plaży przy zatoce Abu Dabbab będzie doskonałą okazją do snorkowania pod opieką przewodnika. Aby zobaczyć żółwie konieczna jest dobra umiejętność pływania, gdyż wypływa się dość daleko w morze.
W zatoce jest bardzo dużo żółwi. Malutkie i duże. Ławice ryb. Mureny. Mnóstwo kolorowych rybek. Płaszczki. Rekiny rafowe. Od czasu do czasu spotyka się tu również diugonie zwane syrenami lub krowami morskimi. Diugonie są ssakami dużymi, przystosowanymi do życia wodnego i niezdolnymi do poruszania się na lądzie. Dorosłe osobniki osiągają długość rzędu 3 metrów, przy masie ciała około 400 kg. Są roślinożercami, jedzą przez cały dzień i odżywiają się trawą morską.
Do dyspozycji uczestników wycieczki są parasole, wiatrochrony z wikliny, leżaki oraz toaleta z prysznicem.
Wypożyczenie sprzętu do snorklingu oraz kapoka w cenie wycieczki. Kontakt z obsługą wycieczki w języku angielskim, bardzo prostym turystycznym angielskim.

Powrót do hotelu na obiad. 

Możliwy jest dłuzszy pobyt na plaży. Cały dzień kosztuje 40$ za osobę, pobyt  od godz. 9.00 do 15.00. W cenie obiad i napoje. Dzieci do 12 lat – 20$, dzieci do lat 6 – gratis.

Dlaczego ta wycieczka?

  • Ładna, zadbana plaża. Parasolki, leżaki i wiatrochrony.
  • Możliwość zobaczenia żółwi i krowy morskiej podczas snorkelingu.
  • Super okazja dla tych, którzy chcą uniknąć intensywnego nasłonecznienia i mieć czas na spędzenie reszty dnia na plaży lub w hotelowym basenie.

Co jest wliczone

Transfer na plażę i z powrtotem do hotelu, wstęp na teren Parku Narodowego Abu Dabbab, wypożyczenie sprzętu do snorkelingu,  snorkeling pod opieką przewodnika.

Informacje przed wycieczką

UWAGA!

Należy zabrać ze sobą ręcznik plażowy i własne napoje. 

WIĘCEJ...
Cena
33 USD
za osobę
17 USD
za dziecko do 12 lat
Terminy wycieczek
Wtorek
Czwartek
Niedziela
Masz pytanie? Skontaktuj się z nami!
+20 114 958 24 45 egiptwakacje@wp.pl