Zobacz galerię wycieczki

Nurkowanie turystyczne z akwalungiem w Marsa Alam

1 dzień
1 miejsce
Wiek 10+
Dostępność 30
100% bezpieczeństwa

Opis

Czy jest możliwe nurkowanie bez kursu tylko po to by dowiedzieć się jak to jest i sprawdzić czy ten sport spodoba ci się? Tak! Zapraszamy na nurkowanie “intro”, przeznaczone dla osób, które nigdy wcześniej nie nurkowały z akwalungiem.
Schodzi się pod wodę za rękę z instruktorem nurkowania, który robi za ciebie dosłownie wszystko. Zanurza cię i wynurza oraz kieruje całym nurkowaniem. Twoim jedynym zadaniem jest oddychanie z automatu, który przez cały czas podaje ci powietrze i delikatne poruszanie płetwami. Aby nurkować nie trzeba umieć pływać! Ważny jest jednak stan zdrowia, przede wszystkim górnych dróg oddechowych. Osoby chorujące na astmę, mające niedrożne zatoki, uskarżające się na problemy z uszami, a także kobiety w ciąży nie powinny nurkować. Stan po spożyciu alkoholu i narkotyków również uniemożliwia nurkowanie.

Nurkowanie turystyczne intro jest bezpieczne i przeznaczone dla wszystkich, nawet dzieci, które mogą nurkować od 10 roku życia.

NURKOWANIE Z ŁODZI  105 EURO lub 105$ za osobę

Wyjazd z hotelu ok. godz.08.00 (godzina wyjazdu zależy od lokalizacji hoteu) i przejazd do Port Ghalib. Rejs morski, podczas którego odbywa się instruktaż w języku poskim. Najczęściej nurkowanie ma miejsce przy rafie Dolphin House zwanej Sha’ab Samadai. Dwa zejścia pod wodę z instruktorem za rekę. Dwa ok. 30 minutowe nurkowania lub tylko jedno, ale długie nurkowanie, które trwa prawie godzinę. Napoje gorące i zimne oraz lunch w cenie wycieczki. Powrót do hotelu ok. godz.16:30. Osoba towarzysząca nienurkująca – 72 EURO lub 72$
Dzieci mogą nurkować od 10 lat. Cena za nurkowanie wynosi wówczas tyle samo, co za osobę dorosłą.

NURKOWANIE Z BRZEGU:
- przy plaży Abu Dabbab w okolicach hotelu Al Malika Abu Dabbab 85 EURO (75 EURO + 10 EURO bilet) 

- Marsa Egla lub Marsa Samadai - 75 EURO

Dwa nurkowania: jedno nurkowanie w miejscu, gdzie spotyka się główne żółwie, a drugie nurkowanie przy rafie koralowej, która jest tutaj bardzo ładna. Cena nie obejmuje obiadu. 

- w innym miejscu niż Abu Dabbab 60 EURO lub 72$

Wyjazd z hotelu około 08:30 i przejazd do miejsca, w którym odbywa się nurkowanie. Wybieramy ciekawe miejsca do nurkowania, takie które są odpowiednie do warunków pogodowych. Dwa nurkowania z brzegu. Jedno nurkowanie przy brzegu północnym, drugie po przerwie przy brzegu południowym. Powrót do hotelu na obiad około godziny 13-tej.  

KURSY NURKOWE
- Kurs Open Water Diver PADI (OWD)

Czterodniowy kursu nurkowania dla początkujących w języku polskim - 380 EURO lub  456$

- Kurs nurkowania Advanced (AOWD)

Jest kolejnym poziomem w edukacji nurka. Kurs w języku poskim, trwa dwa dni. Jego ukończenie daje możliwość nurkowania na głębokość do 30 metrów - 280 EURO lub 336$  plus opłata za wypożyczenie sprzętu nurkowego, jeśli nie masz własnego.

TRZYDNIOWY PAKIET NURKOWY DLA ZAAWANSOWANYCH NURKÓW

Cena 135 EURO lub 162$ plus opłata za wypożyczenie sprzętu nurkowego, jeśli nie masz własnego. Nurkowanie z plaży Abu Dabbab dodatkowo 10 EURO lub 12$. Nurkowanie przy rafie Dolphin House dodatkowa opłata 60 EURO lub 72$. 

WYPOŻYCZENIE SPRZĘTU NURKOWEGO:

Automat - 7 EURO za dzień
BCD - 6 EURO za dzień
Pianka długa 5 mm - 7 EURO za dzień
Pianka  długa 3 mm - 6 EURO za dzień
Pianka krótka  5 EURO za dzień
Płetwy - 3 EURO za dzień
Maska - 2 EURO za dzień

Dlaczego ta wycieczka?

  • Po polsku, profesjonalnie i bezpiecznie
  • Piękne rafy koralowe i egzotyczne ryby z zupełnie innej perspektywy
  • Niesamowite wrażenia i przepiękne podwodne krajobrazy
  • Bardzo dobra widoczność pod wodą
  • Ciepłe wody Morza Czerwonego
  • Duża szansa zobaczenia delfinów (Dolphin House) i żółwi (Abu Dabbab)
Cena
105 USD
za osobę
Terminy wycieczek
Poniedziałek
Wtorek
Środa
Czwartek
Piątek
Sobota
Niedziela
Masz pytanie? Skontaktuj się z nami!
+20 114 958 24 45 kontakt@egipt-wakacje.pl