Najwspanialsze, najciekawsze i najtańsze wycieczki fakultatywne w Egipcie

Hurghada

Safaga, El Gouna, Makadi Bay, Soma Bay, Sahl Hasheeh

Marsa Alam

Kurort nad Morzem Czerwonym położony na południu Egiptu

Sharm el Sheikh

Miasto na półwyspie Synaj, leżące nad brzegiem Morza Czerwonego

Taba

Miasto beduińskie w Egipcie, w północnej części Zatoki Akaba

Zatoka żółwi – Abu Dabbab

Zbiórka w recepcji hotelowej rano między 8 a 9 w zależności od lokalizacji hotelu. Przejazd mikrobusem do najsłynniejszej zatoki w rejonie Marsa Alam – Abu Dabbab, zwanej również domem żółwi. Czas na plaży przy zatoce Abu Dabbab będzie doskonałą okazją do snorkowania pod opieką przewodnika. Aby zobaczyć żółwie konieczna jest dobra umiejętność pływania, gdyż wypływa się dość daleko w morze.
W zatoce jest bardzo dużo żółwi. Malutkie i duże. Ławice ryb. Mureny. Mnóstwo kolorowych rybek. Płaszczki. Rekiny rafowe. Od czasu do czasu spotyka się tu również diugonie zwane syrenami lub krowami morskimi. Diugonie są ssakami dużymi, przystosowanymi do życia wodnego i niezdolnymi do poruszania się na lądzie. Dorosłe osobniki osiągają długość rzędu 3 metrów, przy masie ciała około 400 kg. Są roślinożercami, jedzą przez cały dzień i odżywiają się trawą morską.
Do dyspozycji uczestników wycieczki są parasole, wiatrochrony z wikliny, leżaki oraz toaleta z prysznicem.
Wypożyczenie sprzętu do snorklingu oraz kapoka w cenie wycieczki. Kontakt z obsługą wycieczki w języku angielskim, bardzo prostym turystycznym angielskim.

Pół dnia 28$, cały dzień 35$ (wtorek, czwartek, niedziela)

Pół dnia od 9:00 do 12:00. Bez obiadu i napojów. Cena 28$, dzieci od od 6 do 12lat – 15$, dzieci do lat 6 – gratis.
Wersja całodzienna wycieczki możliwa jest przy grupie minimum 6 osób. Wówczas uczestnicy otrzymują obiad i napoje. Powrót do hotelu następuje ok. godz. 16:00.
Cały dzień 35$, dzieci do 12 lat – 18$, dzieci do lat 6 – gratis.

Marsa Alam 2.jpg Marsa Alam 8.jpg Marsa Alam1.jpg Marsa Alam 5.jpg Marsa Alam 7.jpg Marsa Alam.jpg Marsa Alam 4.jpg photo (9).JPG photo (10).JPG photo (4).JPG photo (8).JPG Marsa Alam 3.jpg

Jak rezerwować?
Wszystkich zainteresowanych wycieczkami prosimy, aby po zakwaterowaniu w hotelu wysłali sms na nr tel. +20 1149 582 445 z nazwą hotelu, numerem pokoju oraz godziną, o której mamy zadzwonić do pokoju. My zadzwonimy, porozmawiamy i umówimy się na spotkanie w hotelu lub dokonamy rezerwacji wycieczek. Gdyby nie można było wysłać smsa lub jeśli w ciagu 10 minut my nie odpiszemy na smsa wysłanego przez Państwa, to znak, ze sms do nas nie dotarł. Prosimy wówczas zamowić w recepcji rozmowę na nr tel. 01149 582 445. Rozmowy lokalne są w Egipcie bardzo tanie.
Egipt Po Polsku