Najwspanialsze, najciekawsze i najtańsze wycieczki fakultatywne w Egipcie

Kair 1 dzień

PROMOCJA! Przy zakupie wycieczki do Kairu – city tour gratis! Kair – stolica Egiptu, równocześnie największa metropolia Afryki i Bliskiego Wschodu. To miasto liczące około 20 milionów mieszkańców, zajmuje tereny po obu stronach Nilu i rozciąga się we wszystkich kierunkach, docierając do podnóży piramid. Po dziś dzień Kair pozostaje ośrodkiem politycznym, kulturalnym i ekonomicznym świataCzytaj więcej ›

Czytaj więcej
Alternative text

Luksor 1 dzień

PROMOCJA! Przy zakupie wycieczki do Luksoru – city tour gratis! Zapierające dech w piersiach zabytki, potęga starożytnych legend, luksus i gorące piaski. Tak w skrócie można podsumować wizytę w Luksorze, który choć formalną stolicą Egiptu nie jest, to z pewnością jest jego historycznym sercem. Bogaty program! Wyjazd z Hurghady ok. godz. 04:30 i przejazd do Luksoru.Czytaj więcej ›

Czytaj więcej
Alternative text

City Tour

Zobacz najciekawsze miejsca w starej i nowej Hurghadzie, poczuj klimat arabskiego targu, wypij aromatyczne karkade i wypal sziszę w orientalnej kawiarence. To wszystko jest możliwe podczas jednej wycieczki. Zapraszam na CITY TOUR – wyjątkową wycieczka po Hurghadzie z polskojęzycznym przewodnikiem. Około godz. 15:00 przyjeżdża po Was do hotelu busik turystyczny. Jedziemy na spacer, na BulwarCzytaj więcej ›

Czytaj więcej
Alternative text

Dendera i Abydos z Hurghady

Jesteś fanem staroegipskich zabytków? Marzysz o zobaczeniu miejsc, gdzie nie jeżdżą tłumy turystów? Mamy coś dla ciebie! Prywatna wycieczka do Dendery i Abydos z polskojęzycznym przewodnikiem. Wyjazd z hotelu o godz. 4.00 rano i przejazd do Dendery. Spacer po ruinach Świątyni Hathor, poświęconej bogini piękna, którą wyobrażano sobie jako kobietę z głową krowy. Jej podobiznyCzytaj więcej ›

Czytaj więcej
Alternative text

Jerozolima i Betlejem

WYCIECZKA CHWILOWO NIE ODBYWA SIĘ! JEDNODNIOWA PIELGRZYMKA SAMOLOTOWA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ – PODRÓŻĄ TWOJEGO ŻYCIA! Zbiórka przy recepcji hotelowej ok. 19:00. Transfer na lotnisko w Hurghadzie i odprawa. Ok. 21:30 wylot do Taby ( przelot ok. 55min.). Przejazd autokarem z lotniska na granicę egipsko-izraelską w Tabie, przekroczenie granicy. Przejazd do Jerozolimy (ok.3h), śniadanie, a następnieCzytaj więcej ›

Czytaj więcej
Alternative text

Klasztory koptyjskie św.Antoniego i św.Pawła

Na terenie Egiptu znajduje się Klasztor Świętego Antoniego. Jest to jeden z najstarszych klasztorów chrześcijańskich na świecie, funkcjonujący z przerwami od IV w. w pobliżu miejsca, gdzie życie pustelnicze prowadził Antoni Wielki. Ten męski klasztor koptyjski znajduje się na Pustyni Arabskiej, 290 km na południe od Kairu i 250km na północ od Hurghady. Podczas prywtnejCzytaj więcej ›

Czytaj więcej
Alternative text

Abu Simbel i Asuan

Dwudniowa wycieczka do Abu Simbel i Aswanu z polskojęzycznym przewodnikiem. Wyjazd z Hurghady we wczesnych godzinach rannych. Po przyjezdzie do Aswanu lunch (napoje dodatkowo płatne), a następnie podróż na malowniczą wyspę Agilkia, gdzie znajduje się zespół świątynny poświęcony bogini Izydzie (przeniesiony tam z wcześniej zalanej wyspy File). Pojedziemy także nad Wielką Tamę na Nilu wCzytaj więcej ›

Czytaj więcej
Alternative text

Rejs po Nilu

Rejs po Nilu jest popularnym sposobem zwiedzania Górnego Egiptu. Jak mówi stare egipskie przysłowie “Egipt darem Nilu”. Egipcjanie od wieków zawdzięczają swoją egzystencję tej rzece i w jej okolicach zgromadzili wspaniałe zabytki. Rejs Nilem to świetny sposób na prześledzenie historii Egiptu. Statki wycieczkowe zatrzymują się przy najciekawszych miejscach od Luksoru do Asuanu. Wycieczka trwa 5Czytaj więcej ›

Czytaj więcej
Alternative text

Ważne

Najważniejsze informacje dotyczące spraw organizacyjnych podczas naszych wycieczek


Ubezpieczenie

Niektórzy rezydenci mogą Państwa straszyć, że kupując wycieczkę u nich jesteście ubezpieczeni, a kupując w lokalnym biurze już takiego ubezpieczenia nie posiadacie. Jest to nadużycie! Kupując imprezę turystyczną (wczasy zagraniczne) w Polsce płaci się równocześnie za obowiązkowe ubezpieczenie turystyczne NW i KL, którym turyści są objęci 24h na dobę podczas całego pobytu za granicą. Nie trzeba dokupywać polisy na czas wycieczek fakultatywnych, chyba, że planujecie Państwo na przykład uprawianie sportów ekstremalnych, które nie są objęte przy standardowym ubezpieczeniu. Wycieczki fakultatywne zakupione u rezydentów nie posiadają żadnego dodatkowego ubezpieczenia.


Transport i transfery

Na wszystkie wycieczki odbieramy Państwa z hotelu, a po ich zakończeniu również odwozimy do hotelu. Zbiórka na wycieczki jest przy bramie wjazdowej do hotelu lub w recepcji hotelowej. Na wycieczkach całodniowych, np. Kair, Luksor zapewniamy komfortowe pojazdy z klimatyzacją. Rodzaj transportu na wycieczce zależy od ilości uczestników wycieczki i może to być autokar, coaster lub mikrobus.

W rejonie Hurghady istnieją znaczne odległości pomiędzy niektórymi częściami regionu dlatego transfer do miejsca rozpoczęcia wycieczki jest dodatkowo płatny z :
- El Gouna, Makadi Bay, Sahl Hasheeh – 10$/os. przy dwóch osobach, za transfer w dwie strony do prawie wszystkich wycieczek.
- Soma Bay, Safaga – 15$/os. przy dwóch osobach, za transfer w dwie strony do prawie wszystkich wycieczek.
Im więcej osób tym koszt transferu jest niższy.
Turyści przebywający w Hurghadzie nie płacą dodatkowo za transfer.


Prowiant i napoje

W cenę całodniowych wycieczek wliczony jest obiad,  serwowany w restauracji w formie szwedzkiego stołu. Na wycieczkach pustynnych – safari są posiłki na świeżym powietrzu (barbecue). Na rejsach po morzu obiad jest w formie bufetu. Zwykle dominują dania kuchni arabskiej – kofta (mielona baranina), kurczak, wołowina, ryby morskie (na łodziach podczas rejsów), ziemniaki, ryż, surówki i sałatki. Napoje do posiłków na wycieczkach całodniowych, np. Kair, Luksor, Jerozolima, Petra są zawsze dodatkowo płatne!
Na wycieczki całodniowe możecie Państwo zamówić sobie w hotelu suchy prowiant (tzw. „breakfast box”), który przysługuje Państwu za niewykorzystane,  a opłacone w ramach pobytu posiłki.
Aby  otrzymać suchy prowiant, wystarczy dzień przed wycieczką (np. w porze kolacji)  zgłosić zamówienie w recepcji oraz podać godzinę, na którą ma być przygotowany.  Suchy prowiant zamawia się i odbiera w recepcji hotelowej.
Jeśli z wycieczki wracają Państwo w godzinach nocnych – można odpowiednio wcześniej, poprosić w recepcji o  „późną kolację” („late dinner”) podawaną do pokoju.
Zdarzają się sytuacje, iż rezydenci straszą, że suchy prowiant wydawany jest tylko na wycieczki zakupione u rezydenta. Jest to nadużycie!  Każdy klient hotelu ma prawo korzystać z suchego prowiantu w ramach niewykorzystanych posiłków, bez względu na to czy wyjeżdża na wycieczkę zorganizowaną czy też ma zamiar przebywać poza hotelem z innych powodów.


Polski przewodnik

Na wycieczkach krajoznawczych, np. Kair, Luksor, Jerozolima, Petra czy na Górę Mojżesza informację o miejscach i historii przekazuje Państwu polski lub polskojęzyczny przewodnik. Na wycieczkach zawsze jesteście Państwo pod opieką profesjonalnych pilotów i przewodników. Podczas wyjazdów do Jerozolimy przewodnikami zawsze są Polki lub Polacy na stałe mieszkający w Egipcie.

W Sharm el Sheikh na rejsach do Parku Ras Mohammed i w rejon wyspy Tiran – opieka polskiego instruktora dotyczy tylko osób nurkujących.
Na wycieczkach typu quady, delfinarium, rejs łodzią podwodną, rejs łodzią ze szklanym dnem oraz innych wycieczkach morskich opiekunami grup są piloci anglojęzyczni.

W opisie każdej z wycieczek znajdą Państwo informację o opiece pilota i przewodnika.


Napiwki

Bakszysz to arabska nazwa napiwku za wyświadczoną usługę bardzo popularnego w Egipcie. Nie jest to jałmużna! Ma on podłoże tradycyjne. Dlatego też dawanie bakszyszu jest jak najbardziej wskazane. Nie dotyczy on tylko turysów, ale wszystkich osób, które korzystają z usług restauracji, kawiarni, hoteli, itp.
Każda, nawet najmniejsza, usługa zasługuje na napiwek zwany bakszyszem. Najlepiej dawać mniejsze, ale częstsze napiwki. Jeżeli uważa się że usługa nie była najlepsza, nie trzeba dawać napiwku, gdy jest się usatysfakcjonowanym można okazać swoje zadowolenie ofiarowując większy napiwek.
W hotelach lub restauracjach (bez względu na kategorię) należy zostawiać napiwki wynoszące 10-15% ceny usługi. Ponadto należy dawać bakszysz za każdą, nawet niewielką usługę, nie tylko personelowi w hotelach, kierowcom autokarów, jeepów, obsłudze łodzi, dorożek i wielbłąów, ale także obsłudze w meczetach, kościołach koptyjskich, starożytnych światyniach i grobowcach usiłującej zasłużyć na napiwek pokazując na przykład miejsce, z którego najlepiej zrobić zdjęcie ciekawego obiektu. Zazwyczaj wystarcza 1 – 5$.
Przykładowe napiwki:
Bagażowy w hotelu lub na statku 1-2$
Sprzątanie pokoju – 1 do 3 $
Kierowca autokaru lub jeepa –2 do 4 $
Bardzo cenione są upominki w postaci długopisów lub kolorowych mazaków i każdy turysta powinnien się w nie zaopatrzyć jeszcze w Polsce.

Niestety, koncepcja baksyszu jest często manipulowana i niewłaściwie używana przez ulicznych żebraków, którzy mają nadzieję na dodatkową gotówkę od turystów. Ci żebracy zazwyczaj nie rozumieją, jak zarabiać na życie, więc traktują żebractwo jako sposób na zarabianie pieniędzy.


Wizy

Wybierając się do Egiptu należy posiadać paszport ważny co najmniej 6 miesięcy oraz zakupić po przylocie na lotnisku wizę egipską. Wiza egipska kosztuje 25$.

W miastach położonych na terenie Półwyspu Synaj: Sharm el Sheikh, Taba, Dahab można korzystać z bezpłatnej wizy egipskiej SINAI ONLY. Na podstawie darmowej wizy „Sinai Only”, skorzystać mogą Państwo z następujących wycieczek: Jerozolima, Petra, Góra Mojżesza, Klasztor św. Katarzyny, Ras Mohammed (rejs), Rejs w rejon wyspy Tiran, nurkowanie tzw. “intro”, safari Abu Galum, safari na quadach, aquapark, delfinarium, łódź Seascope. Ta bezpłatna, 15-sto dniowa wiza wydawana jest na lotnisku, po podejściu do odprawy paszportowej.
Płatna wiza egipska również wydawana jest po przylocie na lotnisku. Płatna wiza niezbędna jest, jeśli chcą Państwo skorzystać z następujących wycieczek: Kair, Ras Mohammed (autobusem),super safari i Kolorowy Kanion. Jest ona ważna 30 dni. W przypadku wyjazdu do Jerozolimy wiza ta jest bezpłatnie przedłużana i nie traci ważności.
Płatna wiza egipska traci ważność w przypadku wyjazdu na wycieczkę do Petry- po powrocie wydawana jest darmowa wiza „Sinai Only”. Dlatego jeśli chcecie Państwo odwiedzić Petrę jak i wziąć udział w wycieczkach, na które płatna wiza jest wymagana, wyjazd do Petry należy zaplanować jako ostatni, by nie narażać się na dodatkowe koszty.


Kursy walut w Egipcie

Tutaj można spawdzic kursy walut w Egipcie wg Banku Narodowego Egiptu. W egipskich kantorach są nieco wyższe kursy.


Dzieci

Hurghada
Dzieci do lat 4 w większości wycieczek uczestniczą GRATIS – wyjątek stanowią: wycieczka lotnicza do Jerozolimy, łódź podwodna Sindbad, delfinarium.
Dzieci od 4 do lat 12 w większość wycieczek otrzymują ZNIŻKĘ 50% – wyjątek stanowią wycieczki lotnicze, delfinarium, pływanie z delfinami, aquapark, nurkowanie “intro”.

Marsa Alam
Dzieci do lat 6 we wszystkich wycieczkach morskich uczestniczą GRATIS – wyjątek stanowi łódź Seascope.
Dzieci do lat 4 we wszystkich wycieczkach krajoznawczych uczestnicz GRATIS – wyjątek stanowi rejs po Nilu.
Dzieci do lat 12 na większość wycieczek otrzymują ZNIŻKĘ 50%.

Sharm el Sheikh i Taba
Dzieci do lat 2 w większości wycieczek uczestniczą GRATIS – wyjątek stanowią wycieczki lotnicze, i poza granice Egiptu.
Dzieci do lat 12 na większość wycieczek otrzymują ZNIŻKĘ 50% – wyjątek stanowią wycieczki lotnicze, promowe, poza granice Egiptu oraz pływanie z delfinami, aquapark, nurkowanie “intro”.

Warunkiem otrzymania zniżki jest okazanie na wycieczce dokumentu potwierdzającego wiek dziecka.


Pogoda w Egipcie
Jak rezerwować

Wszystkich zainteresowanych wycieczkami prosimy, aby po zakwaterowaniu w hotelu wysłali sms na nr tel. +20 1149 582 445 z nazwą hotelu, numerem pokoju oraz godziną, o której mamy zadzwonić do pokoju. My zadzwonimy, porozmawiamy i umówimy się na spotkanie w hotelu lub dokonamy rezerwacji wycieczek. Gdyby nie można było wysłać smsa lub jeśli w ciagu 10 minut my nie odpiszemy na smsa wysłanego przez Państwa, to znak, ze sms do nas nie dotarł. Prosimy wówczas zamowić w recepcji rozmowę na nr tel. 01149 582 445. Rozmowy lokalne są w Egipcie bardzo tanie.

Facebook
Egipt Po Polsku