Najwspanialsze, najciekawsze i najtańsze wycieczki fakultatywne w Egipcie

Hurghada

Safaga, El Gouna, Makadi Bay, Soma Bay, Sahl Hasheeh

Marsa Alam

Kurort nad Morzem Czerwonym położony na południu Egiptu

Sharm el Sheikh

Miasto na półwyspie Synaj, leżące nad brzegiem Morza Czerwonego

Taba

Miasto beduińskie w Egipcie, w północnej części Zatoki Akaba

Petra w Jordanii

Petra to obecnie ruiny miasta Nabatejczyków, znajdujące się w południowo-zachodniej Jordanii. Położona jest w skalnej dolinie, do której prowadzi jedna wąska droga wśród skał – wąwóz As- Sik. Petra słynie z licznych budowli wykutych w skałach. W czasach antycznych, w okresie od III w. p.n.e. do I w. n.e., miasto przeżywało czasy swojej świetności, będąc stolicą królestwa Nabatejczyków. Sami Nabatejczycy zwali Petrę Rqm (Rakmu), co oznacza “wielobarwna”.

Program wycieczki

Wyjazd z Taby ok 04:30 rano. Transfer do portu Nuweiba (ok.45 min.). W Nuweibie przesiadka na wodolot, który przewozi turystów do Akaby- nadmorskiego miasta w Jordanii (90 min.). Potem przejazd do Petry (ok.2h) klimatyzowanym autokarem. Po dotarciu do Petry przejście pieszo przez wąski kanion, który prowadzi do Czerwonej Skały. Zwiedzanie Skarbca (Khazaneh) , Teatru Rzymskiego oraz jaskiń w skałach wśród imponujących monumentów. W drodze powrotnej z Petry obiad w restauracji hotelowej wliczony w cenę (napoje dodatkowo płatne.). Przejazd do Akaby, powrotny rejs wodolotem do portu w Nuweibie po czym powrót do Taby autokarem ok. 21:30.

Cena obejmuje opłaty wizowe oraz wszystkie podatki graniczne w Jordanii.

Uwagi:
- Na wycieczkę należy koniecznie zabrać paszport oraz odebrać z recepcji pakiet śniadaniowy, który zamawia się we własnym zakresie.
- Radzimy zabrać wygodne buty.
- Do udziału w wycieczce wystarczy bezpłatna wiza “SINAI ONLY” wydawana na lotnisku po przylocie. Płatna wiza egipska traci ważność w przypadku wyjazdu na wycieczkę do Petry. Po powrocie wydawana jest darmowa wiza „Sinai Only”. Dlatego jeśli chcecie Państwo zobaczyć zarówno Petrę jak i wziąć udział w wycieczkach, na które płatna wiza jest wymagana, wyjazd do Petry należy zaplanować jako ostatni, by nie narażać się na dodatkowe koszty.

Cena: 250$ (autokar, wodolot) wtorek i piątek
Dzieci  do 12 lat – 250$
Dzieci do lat 2 – gratis

IMG_6118.JPG petra jordan.jpg Jordan, Israel, Petra # 1 032.JPG Petra in Jordan (9).JPG SANY0216.JPG Petra 5-6.4.08 045.jpg Иордания 325.jpg petra.jpg petra1.jpg

Jak rezerwować?
Wszystkich zainteresowanych wycieczkami prosimy, aby po zakwaterowaniu w hotelu wysłali sms na nr tel. +20 1149 582 445 z nazwą hotelu, numerem pokoju oraz godziną, o której mamy zadzwonić do pokoju. My zadzwonimy, porozmawiamy i umówimy się na spotkanie w hotelu lub dokonamy rezerwacji wycieczek. Gdyby nie można było wysłać smsa lub jeśli w ciagu 10 minut my nie odpiszemy na smsa wysłanego przez Państwa, to znak, ze sms do nas nie dotarł. Prosimy wówczas zamowić w recepcji rozmowę na nr tel. 01149 582 445. Rozmowy lokalne są w Egipcie bardzo tanie.
Pogoda
Skontaktuj się z nami
[contact-form-7 id="231" title="Formularz 1"]
Egipt Po Polsku