Najwspanialsze, najciekawsze i najtańsze wycieczki fakultatywne w Egipcie

Hurghada

Safaga, El Gouna, Makadi Bay, Soma Bay, Sahl Hasheeh

Marsa Alam

Kurort nad Morzem Czerwonym położony na południu Egiptu

Sharm el Sheikh

Miasto na półwyspie Synaj, leżące nad brzegiem Morza Czerwonego

Taba

Miasto beduińskie w Egipcie, w północnej części Zatoki Akaba

Jeep safari – Abu Galum

Całodniowa wycieczka, podczas której można połączyć zwiedzanie – pustyni, raf koralowych i oaz. Wyjazd w godzinach porannych, przejazd jeepem przez Dolinę Wadi Mandar, następnie postój przy beduińskim namiocie i czas na wypicie aromatycznej beduińskiej herbaty. Ekscytujący przejazd przez jedyną białą piaszczystą pustynię na Synaju. Kolejnym punktem wyprawy będzie Dahab – wizyta w oazie, przerwa na posiłek. Przejażdżka na wielbłądach nad brzegiem morza – spacer, a następnie wizyta na plaży Blue Hole. Nazwa Blue Hole oznacza błękitną dziurę w rafie koralowej, która ma średnicę 80 metrów, a głębokość ponad 100 metrów. Miejsce to znane jest nurkom z całego świata. Tutaj powstawał też film “Wielki błękit” z Jeanem Reno. Możliwość snorkowania (wynajem sprzętu za dodatkową opłatą) oraz czas na obiad. W drodze powrotnej krótki postój przy złotej lagunie – ulubionym miejscu windsurferów na Synaju. Powrót do hotelu ok. 16:00.

Cena: 40$ (codziennie)
Dzieci do lat 12 – 20$

Zapewniamy polskojęzycznego przewodnika.
Uczestnicy wycieczki proszeni są o zabranie paszportów, ręczników oraz masek i płetw (sprzęt do snorkelingu jest też dostępny odpłatnie na miejscu: maska 20 LE, płetwy 20 LE, kapok 60 LE).
Napoje w czasie przejazdu jeepem przez pustynię – gratis. Transport z hotelu w cenie wycieczki.
Do udziału w wycieczce wystarczy bezpłatna wiza SINAI ONLY wydawana na lotnisku po przylocie.

abu galum2.jpg DSCF0052_5.JPG DSCF0340.JPG DSCF0331.JPG DSCF0352.JPG abu 5.JPG abu 6.JPG 800px-Blue_Hole_2005.JPG abu galum 1.jpg wielblady.JPG abu galum.jpg DSCF0376.JPG blekitna laguna.JPG DSCF0389.JPG dahab.JPG

Jak rezerwować?
Wszystkich zainteresowanych wycieczkami prosimy, aby po zakwaterowaniu w hotelu wysłali sms na nr tel. +20 1149 582 445 z nazwą hotelu, numerem pokoju oraz godziną, o której mamy zadzwonić do pokoju. My zadzwonimy, porozmawiamy i umówimy się na spotkanie w hotelu lub dokonamy rezerwacji wycieczek. Gdyby nie można było wysłać smsa lub jeśli w ciagu 10 minut my nie odpiszemy na smsa wysłanego przez Państwa, to znak, ze sms do nas nie dotarł. Prosimy wówczas zamowić w recepcji rozmowę na nr tel. 01149 582 445. Rozmowy lokalne są w Egipcie bardzo tanie.
Pogoda
Skontaktuj się z nami
[contact-form-7 id="231" title="Formularz 1"]
Egipt Po Polsku