Najwspanialsze, najciekawsze i najtańsze wycieczki fakultatywne w Egipcie

Hurghada

Safaga, El Gouna, Makadi Bay, Soma Bay, Sahl Hasheeh

Marsa Alam

Kurort nad Morzem Czerwonym położony na południu Egiptu

Sharm el Sheikh

Miasto na półwyspie Synaj, leżące nad brzegiem Morza Czerwonego

Taba

Miasto beduińskie w Egipcie, w północnej części Zatoki Akaba

Kair samolotem

Przejazd na lotnisko w Sharm el Sheikh około godz. 6 rano. Przylot do Kairu. Z polskojęzycznym przewodnikiem zwiedzamy Muzeum Kairskie, które istnieje od 1902r. Muzeum posiada 100 sal zawierających 120 tys. eksponatów, ukazujących wspaniałą cywilizację starożytnego Egiptu. Można w nim podziwiać słynną salę poświęconą wykopaliskom z luksorskiego grobowca faraona Tutanchamona ( złota maska i sarkofag), kolekcje portretów fajumskich, królewskie mumie (sala z mumiami królewskimi jest dodatkowo płatna – ok. 100 LE), posagi faraonów, np. Ramzesa II, Tutmozisa III i ich żon oraz bogów i bogiń egipskich. Lunch w formie szwedzkiego stołu w restauracji. Napoje dodatkowo płatne. Przejazd do Gizy. Podziwiamy 3 najsłynniejsze piramidy: Chopsa, Chefrena, Mykerynosa oraz największy posąg lwa-człowieka Wielkiego Sfinksa. Istnieje możliwość wejścia do wnętrza piramidy Mykerynosa ( ok. 30 LE). Odwiedzamy również pałac perfum i instytut papirusu. Dla chętnych rejs po Nilu (płatny na łodzi 8$) Wylot z Kairu ok. 19. Przylot do Sharm el Sheikh i transport do hotelu.

Cena: 230$ (poniedziałek, środa, sobota )
Dzieci do lat 2 – gratis.
Dzieci od 2 do 12 lat – 220$

W Kairze opieka polskojęzycznego przewodnika.
Należy zabrać paszporty.
Do udziału w wycieczce wymagana wiza egipska wydawana na lotnisku po przylocie.

EgyptAir-B737.jpg piramidy w Gizie.jpg Great_Sphinx_of_Giza_2.jpg samuel.jpg CAIRO 1.jpg kair ulica2.jpg 644449_543794075652295_807498294_n.jpg perfumki.JPG khan & khalili.jpg kair ulica.jpg kair wieza.jpg CAIRO2.jpg

Jak rezerwować?
Wszystkich zainteresowanych wycieczkami prosimy, aby po zakwaterowaniu w hotelu wysłali sms na nr tel. +20 1149 582 445 z nazwą hotelu, numerem pokoju oraz godziną, o której mamy zadzwonić do pokoju. My zadzwonimy, porozmawiamy i umówimy się na spotkanie w hotelu lub dokonamy rezerwacji wycieczek. Gdyby nie można było wysłać smsa lub jeśli w ciagu 10 minut my nie odpiszemy na smsa wysłanego przez Państwa, to znak, ze sms do nas nie dotarł. Prosimy wówczas zamowić w recepcji rozmowę na nr tel. 01149 582 445. Rozmowy lokalne są w Egipcie bardzo tanie.
Pogoda
Skontaktuj się z nami
[contact-form-7 id="231" title="Formularz 1"]
Egipt Po Polsku