Najwspanialsze, najciekawsze i najtańsze wycieczki fakultatywne w Egipcie

Hurghada

Safaga, El Gouna, Makadi Bay, Soma Bay, Sahl Hasheeh

Marsa Alam

Kurort nad Morzem Czerwonym położony na południu Egiptu

Sharm el Sheikh

Miasto na półwyspie Synaj, leżące nad brzegiem Morza Czerwonego

Taba

Miasto beduińskie w Egipcie, w północnej części Zatoki Akaba

Abu Simbel i Asuan z Marsa Alam – 2 dni

Aswan to malownicze miasto na południu Egiptu, położone na wschodnim brzegu Nilu, przy pierwszej katarakcie. Asuan to jedno z najbardziej suchych zamieszkanych miejsc na świecie i równocześnie zimowa stolica Egiptu.
W pobliżu Aswanu znajduje się starożytny kamieniołom sjenitu (czerwonego granitu), w którym znaleziono fragmenty rzeźb i nieukończony największy obelisk. Powyżej, na Nilu zbudowano Wysoką Tamę. Spiętrzenie wód doprowadziłoby do bezpowrotnego zniszczenia zabytków w Abu Simbel i na wyspie File. Dzięki pomocy UNESCO zabytki zostały przeniesione w wyżej położone miejsca. Poniżej Wysokiej Tamy, czyli bliżej samego miasta Asuan, znajduje się zbudowana na początku XX wieku przez Anglików Tama Asuańska, starsza i niższa od Wysokiej.
Na Nilu w pobliżu Asuanu, znajdują się dwie duże wyspy – Elefantyna oraz Wyspa Kitchenera. Na Elefantynie mieści się hotel Oberoi oraz wioski nubijskie, a Wyspa Kitchenera stanowi jako całość ogród botaniczny.

Program dwudniowej wycieczki do Abu Simbel i Aswanu z polskojęzycznym przewodnikiem.
Wyjazd z Marsa Alam w wczesnych godzinach rannych (05:00). Po przyjeździe do Aswanu lunch (napoje dodatkowo płatne), a następnie podróż na malowniczą wyspę Agilkia, gdzie znajduje się zespół świątynny poświęcony bogini Izydzie (przeniesiony tam z wcześniej zalanej wyspy File). Pojedziemy także nad Wielką Tamę na Nilu w pobliżu Asuanu. Z zapory roztacza się wspaniały widok na Jezioro Nassera oraz pierwszą kataraktę na Nilu.
Nocleg w 3* hotelu, w pokojach dwuosobowych lub na statku 4* lub 5*. Drugiego dnia wczesna pobudka (śniadanie w drodze – suchy prowiant), czeka nas 3 godzinna droga przez pustynię do Abu Simbel, gdzie zwiedzimy świątynie: Ramzesa II i jego żony Nefertari (miejsce kultu boga Ra Hour Akhti). Świątynie te zostały przeniesione przed uruchomieniem Wysokiej Tamy w latach 60-tych XX w., w wyniku czego został zalany długi odcinek okolic Nilu poniżej Asuanu. Lunch (napoje dodatkowo płatne) i powrót do Marsa Alam w godzinach wieczornych.
Uwaga!
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Rodzaj transportu zależy od liczby uczestników wycieczki i może to być samochód osobowy, cosater lub mikrobus turystyczny.
Dla chętnych możliwość wycieczki fakultatywnej do wioski nubijskiej, w której można zobaczyć małe krokodyle, szkołę nubijską i wypić tradycyjną herbatę w domu nubijskim – 25 USD za osobę.

Cena : 200$ za osobę (minimum 2 osoby), dzieci do 12 lat – 100$, ( piątek/sobota)

DSC_1096.JPG DSC_1102.JPG DSC_1135.JPG DSC_1157.JPG DSC_1128.JPG DSC_1092.JPG file.jpg DSC_1030.JPG DSC_1028.JPG file 1.jpg DSC_1085.JPG DSC_1069.JPG DSC_0994.JPG DSC_0996.JPG DSC_0974.JPG DSC_0977.JPG DSC_0985.JPG DSC_0990.JPG DSC_1160.JPG DSC_1163.JPG DSC_1167.JPG DSC_1176.JPG DSC_1178.JPG DSC_1199.JPG abu Simble.jpg abu 1.jpg abu.jpg

Jak rezerwować?
Wszystkich zainteresowanych wycieczkami prosimy, aby po zakwaterowaniu w hotelu wysłali sms na nr tel. +20 1149 582 445 z nazwą hotelu, numerem pokoju oraz godziną, o której mamy zadzwonić do pokoju. My zadzwonimy, porozmawiamy i umówimy się na spotkanie w hotelu lub dokonamy rezerwacji wycieczek. Gdyby nie można było wysłać smsa lub jeśli w ciagu 10 minut my nie odpiszemy na smsa wysłanego przez Państwa, to znak, ze sms do nas nie dotarł. Prosimy wówczas zamowić w recepcji rozmowę na nr tel. 01149 582 445. Rozmowy lokalne są w Egipcie bardzo tanie.
Egipt Po Polsku