Najwspanialsze, najciekawsze i najtańsze wycieczki fakultatywne w Egipcie

Hurghada

Safaga, El Gouna, Makadi Bay, Soma Bay, Sahl Hasheeh

Marsa Alam

Kurort nad Morzem Czerwonym położony na południu Egiptu

Sharm el Sheikh

Miasto na półwyspie Synaj, leżące nad brzegiem Morza Czerwonego

Taba

Miasto beduińskie w Egipcie, w północnej części Zatoki Akaba

Luksor z Marsa Alam

Wyjazd z Marsa Alam godz. 03:30 – 04:30 w zależności od lokalizacji hotelu. Przejazd do Luksoru. Podróż trwa ok. 5, 5 godz. w jedną stronę.  W drodze do Luksoru towarzyszy Państwu  angielskojęzyczny  pilot.  Zwiedzanie miasta z polskojęzycznym przewodnikiem zaczynamy od Kolosów Memnona, następnie jedziemy do Doliny Królów, w której wchodzimy do trzech grobowców. Za dodatkową opłatą (ok.150 LE) można indywidualnie zwiedzić grobowiec Tutenhamona. Kolejnym punktem programu jest wizyta w manufakturze alabastru, potem jedziemy do Świątyni Hatsepsut. Przeprawiamy się łodzią motorową przez Nil i jemy obiad (napoje dodatkowo płatne). Punktem kulminacyjnym wycieczki jest zwiedzanie Świątyni w Karnaku. Wielka świątynia Amona w Karnaku jest najwspanialszą budowlą sakralną w całym Egipcie. Jej zabudowa wydaje się nie mieć końca. Świątynia powstała przez wiele stuleci i była nie dziełem jednego, lecz wielu faraonów. Cały kompleks składał się z głównej świątyni Amona, ale dookoła niej były dobudowywane świątynie na cześć innych bogów. Świątynia zajmuje obszar 100 hektarów. Ogromne wrażenie robi sala hypostylowa w świątyni Amona, która mogłaby zmieścić rzymską bazylikę Św. Piotra i katedrę Św. Pawła w Londynie. To właśnie w tej sali odbywały się koronacje przyszłych faraonów.
Powrót do Marsa Alam ok. godz. 23:45.

Wtorek i niedziela
Cena: 83$/os.

Dzieci do lat 4 – gratis.
Dzieci od 4 do 12 lat – 45$

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Dla chętnych wycieczka fakultatywna na wyspę bananową. Cena 10$/os. – płatne u przewodnika. Cena obejmuje: przejazd autokarem, obiad bez napojów, bilety wstępu do Świątyni Hatsepsut, Karnaku i Doliny Królów, polskojęzycznego przewodnika.

UWAGA! Niektórzy rezydenci mogą Państwa wprowadzać w błąd, że kupując wycieczkę u nich jesteście ubezpieczeni, a kupując w lokalnym biurze już takiego ubezpieczenia nie posiadacie. Jest to nadużycie! Kupując imprezę turystyczną (wczasy zagraniczne) w Polsce płaci się równocześnie za obowiązkowe ubezpieczenie turystyczne NW i KL, którym turyści są objęci 24h na dobę podczas całego pobytu za granicą.

IMG_4849.JPG luxor2.jpg luxor5.jpg luxor8.jpg luxor.jpg SNB12147.JPG SNB12121.JPG luxor1.jpg luxor6.jpg 103.JPG IMG_4958.JPG P2013055.JPG P2013081.JPG luxor4.jpg haczepsut1.jpg haczepsut2.jpg haczepsut3.jpg wyspa bananowa1.jpg

Jak rezerwować?
Wszystkich zainteresowanych wycieczkami prosimy, aby po zakwaterowaniu w hotelu wysłali sms na nr tel. +20 1149 582 445 z nazwą hotelu, numerem pokoju oraz godziną, o której mamy zadzwonić do pokoju. My zadzwonimy, porozmawiamy i umówimy się na spotkanie w hotelu lub dokonamy rezerwacji wycieczek. Gdyby nie można było wysłać smsa lub jeśli w ciagu 10 minut my nie odpiszemy na smsa wysłanego przez Państwa, to znak, ze sms do nas nie dotarł. Prosimy wówczas zamowić w recepcji rozmowę na nr tel. 01149 582 445. Rozmowy lokalne są w Egipcie bardzo tanie.
Egipt Po Polsku