Zobacz galerię wycieczki

Jerozolima, Betlejem i Morze Martwe

1 dzień
3 miejsca
Wiek 10+
Dostępność 40
100% bezpieczeństwa

Opis

Wyjazd autokarem z Sharm El Sheikh wieczorem (ok. godz. 19-20 w zależności od lokalizacji hotelu). Transfer do Taby (egipsko-izraelska granica) ok. 3,5h i przekroczenie granicy Taba-Eliat. Zmiana autobusu na izraelski. Przejazd do Jerozolimy – przejście Drogą Krzyżową aż do Bazyliki Grobu Pańskiego, a następnie do Ściany Płaczu. Przejazd na Górę Oliwną, skąd można podziwiać panoramę Jerozolimy, a następnie na górę Syjon. Przejazd do Betlejem: Bazylika Narodzenia Pańskiego – miejsce gdzie narodził się Jezus. Wizyta w sklepie z dewocjonaliami, czas wolny na zakupy pamiątek i na obiad.

Przejazd do Morza Martwego – możliwość kąpieli oraz dokonania zakupów kosmetyków z minerałami Morza Martwego. Morze Martwe to prawdziwy cud natury i jedna z największych atrakcji turystycznych Bliskiego Wschodu. Jego woda jest tak słona, że można się bez problemu położyć na powierzchni, a błoto z jego brzegów ma właściwości lecznicze i upiększające. Droga powrotna do granicy z Egiptem (ok. 310 km), przejazd do Sharm (powrót ok. 23:00).

Uwaga! Wycieczkę rezerwuje się z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Dlaczego ta wycieczka?

  • Religijna i duchowa podróż do Ziemi Świętej.
  • Zabytki i atrakcje turystyczne z wielu epok i kultur.
  • Surowe wschodnie krajobrazy.
  • Kąpiel w słynnym Morzy Martwym. Utrzymywanie się na powierzchni wody jest całkiem niezłą zabawą, a skóra i włosy po wyjściu stamtąd są naprawdę miłe w dotyku.

Informacje przed wycieczką

JAK ZAREZERWOWAĆ WYCIECZKĘ?

Zainteresowanych zakupem wycieczki prosimy aby po zakwaterowaniu w hotelu wysłali do nas wiadomość na WhatsApp, Viber lub Messenger, ewentualnie tradycyjnego sms na nr tel. +20 1149 582 445 z nazwą hotelu, numerem pokoju oraz godziną, o której mamy zadzwonić do pokoju. My zadzwonimy, porozmawiamy i dokonamy rezerwacji wycieczek. 

Gdyby nie można było wysłać smsa lub jeśli w ciagu 10 minut my nie odpiszemy na smsa wysłanego przez Państwa, to znak, ze sms do nas nie dotarł. Prosimy wówczas zamowić w recepcji hotelowej rozmowę na nr tel. 01149 582 445 (za niewielką opłatą). 

WIĘCEJ...

WAŻNE

Na wycieczkę należy koniecznie zabrać paszport oraz odebrać z recepcji pakiet śniadaniowy ( suchy prowiant należy zamówić samodzielnie w recepcji).

Radzimy zabrać: strój kąpielowy, kąpielówki i wygodne buty.

Od listopada do lutego kąpiel w Morzu Martwym jest uzależniona od warunków pogodowych.

WIĘCEJ...

WIZA

Do udziału w wycieczce wystarczy bezpłatna wiza SINAI ONLY wydawana na lotnisku po przylocie. W ramach wycieczki do Jerozolimy płatna wiza egipska zakupiona na lotnisku ( za 25 USD) jest bezpłatnie przedłużana i nie traci ważności.

WIĘCEJ...

UBIÓR

W miejscach kultu religijnego obowiązuje stosowny ubiór (zakryte ramiona, kolana).

WIĘCEJ...
Cena
150 USD
za osobę dorosłą
150 USD
za dziecko do 12 lat
Terminy wycieczek
Środa
Masz pytanie? Skontaktuj się z nami!
+20 114 958 24 45 egiptwakacje@wp.pl