Najwspanialsze, najciekawsze i najtańsze wycieczki fakultatywne w Egipcie

Hurghada

Safaga, El Gouna, Makadi Bay, Soma Bay, Sahl Hasheeh

Marsa Alam

Kurort nad Morzem Czerwonym położony na południu Egiptu

Sharm el Sheikh

Miasto na półwyspie Synaj, leżące nad brzegiem Morza Czerwonego

Taba

Miasto beduińskie w Egipcie, w północnej części Zatoki Akaba

Pustynia Zachodnia w Egipcie

Z Hurghady organizujemy również wyprawy na Pustynię Zachodnią. W przeciwieństwie do wielu innych miejsc w Egipcie tutaj nie ma tłumów. A jest co podziwiać! Przepiękne surrealistyczne widoki! Biała Pustynia to główna atrakcja Pustyni Zachodniej. Skały, piasek i biel rażąca w oczy. Wiatr przez miliony lat wyrzeźbił najbardziej nieprawdopodobne kształty skał. Biała Pustynia to unikalny cud Egiptu, najbardziej spektakularna część egipskiej Sahary. Warto ją zobaczyć na własne oczy. Można tu zrobić niepowtarzalne zdjęcia.

Opis programu
Czas trwania: 3 dni, 2 noce.
Wycieczka organizowana jest w każdy poniedziałek.

Dzień 1

Ok. drugiej w nocy wyjazd autokarem z Hurghady do Kairu. W Kairze jesteśmy ok. 8:00. Przejazd mikrobusem do Oazy Baharija. Podróż trwa ponad 4 godziny (340km).

Baharija jest to jedna z czterech oaz Wielkiej Pętli Pustynnej, znajdująca się najbliżej Kairu. Zajmuje obszar 681km kw. Otoczona jest czarnymi wzgórzami zbudowanymi z glin żelazistego kwarcytu oraz dolerytu. Słynie z 398 mineralnych i siarkowych źródeł, z których niektóre mają temperaturę około ​​45 stopni Celsjusza i znane są z właściwości leczniczych. W czasach faraonów był to główny ośrodek rolnictwa w Egipcie – bujna roślinność Bahariji zachwyca. Wspaniałe palmy daktylowe, drzewa oliwne, a nawet uprawy kukurydzy czy ryżu do dziś zajmują tu spore obszary.

Przyjazd do Bawiti – stolicy oazy i zakwaterowanie w 3* hotelu. Po obiedzie zwiedzanie największej atrakcji w oazie – złotych mumii z Bawit. Pod koniec lat 90. XX w. archeolodzy odkryli na olbrzymim cmentarzysku w pobliżu Bawiti, datowanym na dwa pierwsze wieki naszej ery, liczne mumie. Część z nich miała na sobie maski ze szczerego złota. Następnie grobowiec Bannentiu i Zad Amun iuf Ank, góra El Meftella, słone jezioro, piaskowa góra Dżabal Dist zwana też piramidą i góra Maghrafa, spacer do gorącego źródła Bir el Ghaba i chłodnego źródła el Matar z możliwością kąpieli.
Jeśli czas pozwoli wizyta na Angielskiej Górze i oglądanie zachodu słońca. Jest to stary angielski przyczółek, który, w czasie I wojny światowej był punktem strategicznym dla brytyjskich żołnierzy. Z miejsca tego roztacza się wspaniały widok na okolicę .

Dzień 2

Czarna i Biała Pustynia

Wczesne śniadanie i przejazd jeepem przez Czarną Pustynię otaczającą Oazę Baharija.
Czarna Pustynia to wspaniałe ostańce – skutek erozyjnego działania wiatru, który rzeźbił tu krajobraz przez setki tysięcy lat. Przy końcu Czarnej Pustyni znajdują się czarne wzgórza wulkaniczne. Erupcja wyrzuciła tu ciemny, wulkaniczny materiał o nazwie doleryt, z którego zbudowane są skały. Przebywanie wśród tych wzgórz przywodzi na myśl wakacje na innej planecie. Wejście na górę Gabal el Marsos (Podzielona Góra), a następnie jazda w kierunku małej wioski Beduinów El Hez. Lunch na świeżym powietrzu.
Przejazd na Białą Pustynię około 160 km. Biała Pustynia potrafi zadziwić i zachwycić. Kredowe ostańce skalne lśnią niczym złote posągi, o poranku delikatnie różowieją , wieczorem stają się różowo-fioletowe, natomiast w nocy, zwłaszcza w czasie pełni, skrzą się niczym góry lodu lub zaspy śniegu. W tym miejscu człowiek staje bezradny i bezbronny wobec rozmachu i piękna natury, pozostając jedynie widzem oniemiałym z zachwytu.
Postój przy Kryształowej Górze i Agabat el Sharkia , drzewie el Santa. Pobyt na Białej Pustyni. Wieczorem będzie można obejrzeć zachód słońca na Saharze. Nocleg pod namiotem na Białej Pustyni.

Następnego dnia po śniadaniu czas wolny na sesję zdjęciową. Powrót do Oazy Baharija. Lunch i przejazd mikrobusem do Kairu. Powrót autokarem do Hurghady. Planowany powrót do hotelu około godz. 24.

Cena: 300$ przy grupie do 4 osób dorosłych

Cena: 240$ przy grupie 4 i powyżej 4 osób dorosłych

Noclegi:
Oaza Baharija 1 noc w 3*** hotelu, FB (full board – 3 posiłki dziennie)
Biała Pustynia 1 noc pod namiotem, FB

Program obejmuje:
- Transfery autokarem z i do Hurghady oraz mikrobusem z i do Kairu,
- Jeep safari: 4×4 Toyota Land Cruiser
- Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
- Herbata i ciasto podczas safari ( Biała Pustynia )
- Trzy posiłki dziennie podczas pobytu w oazie i na pustyni
- 2 butelki wody mineralnej na osobę dziennie + 1 napój bezalkoholowy
- polskojęzyczny przewodnik

Uwaga! Wycieczkę rezerwuje się z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Interesuje Ciebie inny program zwiedzania Pustyni Zachodniej lub inny termin wyprawy skontaktuj się z nami e-mail: egiptwakacje@wp.pl

IMG_7067.JPG IMG_7096.JPG biala pustynia.jpg 700px-White-desert-egypt.jpg White Desest.jpg IMG_7008.JPG White Desest 3.jpg White Desest 2.jpg 800px-Al-Qasr_city_(Dakhla_Oasis).jpg 800px-Bahariya.jpg west El Gilf.jpg West El Gilf 1.jpg Silca glass.jpg Gilf_Kebir_jan_2007_tourists_valley.jpg Mistkawi cave 1 (1).jpg Mistkawi cave 1.jpg Mistkawi cave 2.jpg Gilf_Kebir_jan_2007_rock_carvings.jpg IMGP5670.JPG Mistkawi cave.jpg IMG_7088.JPG

Jak rezerwować?
Wszystkich zainteresowanych wycieczkami prosimy, aby po zakwaterowaniu w hotelu wysłali sms na nr tel. +20 1149 582 445 z nazwą hotelu, numerem pokoju oraz godziną, o której mamy zadzwonić do pokoju. My zadzwonimy, porozmawiamy i umówimy się na spotkanie w hotelu lub dokonamy rezerwacji wycieczek. Gdyby nie można było wysłać smsa lub jeśli w ciagu 10 minut my nie odpiszemy na smsa wysłanego przez Państwa, to znak, ze sms do nas nie dotarł. Prosimy wówczas zamowić w recepcji rozmowę na nr tel. 01149 582 445. Rozmowy lokalne są w Egipcie bardzo tanie.
Egipt Po Polsku