Najwspanialsze, najciekawsze i najtańsze wycieczki fakultatywne w Egipcie

Hurghada

Safaga, El Gouna, Makadi Bay, Soma Bay, Sahl Hasheeh

Marsa Alam

Kurort nad Morzem Czerwonym położony na południu Egiptu

Sharm el Sheikh

Miasto na półwyspie Synaj, leżące nad brzegiem Morza Czerwonego

Taba

Miasto beduińskie w Egipcie, w północnej części Zatoki Akaba

Luksor 1 dzień

PROMOCJA! Przy zakupie wycieczki do Luksoru – city tour gratis!

Zapierające dech w piersiach zabytki, potęga starożytnych legend, luksus i gorące piaski. Tak w skrócie można podsumować wizytę w Luksorze, który choć formalną stolicą Egiptu nie jest, to z pewnością jest jego historycznym sercem.

Bogaty program!

Wyjazd z Hurghady ok. godz. 04:30 i przejazd do Luksoru. Podróż trwa ok. 4 godz. W drodze do Luksoru opiekuje się uczestnikami wycieczki angielskojęzyczny pilot. Zwiedzanie z polskojęzycznym przewodnikiem zaczyna się od Kolosów Memnona, następnie przejazd do Doliny Królów, w której oglądamy trzy grobowce. Za dodatkową opłatą (ok.200 LE) można indywidualnie zwiedzić grobowiec Tutenhamona. Kolejnym punktem programu jest wizyta w manufakturze alabastru, potem jedziemy do Świątyni Hatsepsut. Przeprawiamy się łodzią motorową przez Nil i jemy obiad (napoje dodatkowo płatne). Punktem kulminacyjnym wycieczki jest zwiedzanie Świątyni w Karnaku. Wielka świątynia Amona w Karnaku jest najwspanialszą budowlą sakralną w całym Egipcie. Jej zabudowa wydaje się nie mieć końca. Świątynia powstała przez wiele stuleci i była nie dziełem jednego, lecz wielu faraonów. Cały kompleks składał się z głównej świątyni Amona, ale dookoła niej były dobudowywane świątynie na cześć innych bogów. Świątynia zajmuje obszar 100 hektarów. Ogromne wrażenie robi sala hypostylowa w świątyni Amona, która mogłaby zmieścić rzymską bazylikę Św. Piotra i katedrę Św. Pawła w Londynie. To właśnie w tej sali odbywały się koronacje przyszłych faraonów. Powrót do Hurghady ok. godz. 22:30. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

wtorek, niedziela

Cena : 43$/os., dziecko od 6 do 12 lat – 30$

Uwaga! Klienci z Sahl Hasheeh i el Gouny dopłacają 10$/os. za transfer w dwie strony. Brak dodatkowej opłaty za transfer z Makadi Bay, Soma Bay i Safagi.  
 Dla chętnych wycieczka fakultatywna na wyspę bananową. Cena 10$/os. – płatne u przewodnika.

Uwaga! Rodzaj transportu zależy od liczby uczestników wycieczki i może to być autokar, coaster lub microbus.

IMG_4849.JPG IMG_4777.JPG luxor7.jpg luxor2.jpg luxor5.jpg luxor8.jpg luxor.jpg SNB12147.JPG SNB12121.JPG luxor3.jpg luxor1.jpg luxor6.jpg P2013063 (1).JPG 103.JPG IMG_4958.JPG P2013055.JPG P2013081.JPG luxor4.jpg haczepsut1.jpg haczepsut.jpg haczepsut2.jpg haczepsut3.jpg banany.JPG wyspa bananowa1.jpg

Jak rezerwować?
Wszystkich zainteresowanych wycieczkami prosimy, aby po zakwaterowaniu w hotelu wysłali sms na nr tel. +20 1149 582 445 z nazwą hotelu, numerem pokoju oraz godziną, o której mamy zadzwonić do pokoju. My zadzwonimy, porozmawiamy i umówimy się na spotkanie w hotelu lub dokonamy rezerwacji wycieczek. Gdyby nie można było wysłać smsa lub jeśli w ciagu 10 minut my nie odpiszemy na smsa wysłanego przez Państwa, to znak, ze sms do nas nie dotarł. Prosimy wówczas zamowić w recepcji rozmowę na nr tel. 01149 582 445. Rozmowy lokalne są w Egipcie bardzo tanie.
Egipt Po Polsku