Najwspanialsze, najciekawsze i najtańsze wycieczki fakultatywne w Egipcie

Hurghada

Safaga, El Gouna, Makadi Bay, Soma Bay, Sahl Hasheeh

Marsa Alam

Kurort nad Morzem Czerwonym położony na południu Egiptu

Sharm el Sheikh

Miasto na półwyspie Synaj, leżące nad brzegiem Morza Czerwonego

Taba

Miasto beduińskie w Egipcie, w północnej części Zatoki Akaba

Kair 1 dzień

PROMOCJA! Przy zakupie wycieczki do Kairu – city tour gratis!
Kair – stolica Egiptu, równocześnie największa metropolia Afryki i Bliskiego Wschodu. To miasto liczące około 20 milionów mieszkańców, zajmuje tereny po obu stronach Nilu i rozciąga się we wszystkich kierunkach, docierając do podnóży piramid. Po dziś dzień Kair pozostaje ośrodkiem politycznym, kulturalnym i ekonomicznym świata arabskiego. Kair urzeka swymi bazarami, kościołami, meczetami, cytadelą oraz wspaniałym Muzeum Egipskim.

Wyjazd z Hurghady w godzinach nocnych między 01:00 a 02:00. Podróż trwa około 6 godzin. W drodze do Kairu uczestnikami wycieczki opiekuje się angielskojezyczny pilot. Przyjazd do Kairu około godz. 8:00. Z polskojęzycznym przewodnikiem zwiedzamy Muzeum Egipskie, które istnieje od 1902r. Muzeum posiada 100 sal zawierających 120 tys. eksponatów, ukazujących wspaniałą cywilizację starożytnego Egiptu. Można w nim podziwiać słynną salę poświęconą wykopaliskom z luksorskiego grobowca faraona Tutanchamona ( złota maska i sarkofag), kolekcje portretów fajumskich, królewskie mumie (sala z mumiami królewskimi jest dodatkowo płatna – ok. 150 LE), posągi faraonów, np. Ramzesa II, Tutmozisa III i ich żon oraz bogów i bogiń egipskich.
Lunch w formie szwedzkiego stołu w restauracji. Napoje dodatkowo płatne. Przejazd do Gizy. Podziwiamy 3 najsłynniejsze piramidy: Chopsa, Chefrena, Mykerynosa oraz największy posąg lwa-człowieka Wielkiego Sfinksa. Istnieje możliwość wejścia do wnętrza piramidy (od 5$ do 20$ w zależności od tego do której piramidy chcą Państwo wejść).
Odwiedzamy również pałac perfum i instytut papirusu. Powrót do Hurghady ok. 24:00.

poniedziałek, środa i sobota
Cena: 35$/os.,dziecko od 6 do 12 lat – 25$

Dla chętnych rejs łodzią motorową po Nilu. Cena ok. 7$ – płatne u przewodnika.
Uwaga! Rodzaj transportu zależy od liczby uczestników wycieczki i może to być autokar, coaster, microbus.
Klienci z Makadi Bay i Sahl Hasheeh dopłacają 10$/os. za transfer w dwie strony.
Klienci z Soma Bay i Safagi dopłacają 15$/os. za transfer w dwie strony.

Istnieje możliwość wycieczki samolotowej do Kairu. Program zwiedzania jest taki sam jak przy wycieczce autokarowej. Wycieczka jest organizowana w te same dni, co wycieczka autokarowa.
225$ – osoba dorosła
215$ – dzieci poniżej 12 roku życia

piramidy w Gizie.jpg DSC01041.JPG piramidy.jpg 100_1599.jpg Great_Sphinx_of_Giza_2.jpg DSC01021.JPG muzeum1.jpg muzeum.jpg muzeum4.jpg muzeum3.jpg CAIRO 1.jpg samuel.jpg perfumki.JPG perfumy.JPG khan & khalili.jpg kair meczet.jpg CAIRO2.jpg kair wieza.jpg kair ogrd.jpg kair ogrd 1.jpg kair ulica.jpg

Jak rezerwować?
Wszystkich zainteresowanych wycieczkami prosimy, aby po zakwaterowaniu w hotelu wysłali sms na nr tel. +20 1149 582 445 z nazwą hotelu, numerem pokoju oraz godziną, o której mamy zadzwonić do pokoju. My zadzwonimy, porozmawiamy i umówimy się na spotkanie w hotelu lub dokonamy rezerwacji wycieczek. Gdyby nie można było wysłać smsa lub jeśli w ciagu 10 minut my nie odpiszemy na smsa wysłanego przez Państwa, to znak, ze sms do nas nie dotarł. Prosimy wówczas zamowić w recepcji rozmowę na nr tel. 01149 582 445. Rozmowy lokalne są w Egipcie bardzo tanie.
Egipt Po Polsku