Kurorty

Wycieczki

Więcej wycieczek
FAQ
Co zabrać do Egiptu?

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś się kierować w trakcie pakowania walizki na urlop są temperatury panujące w Egipcie. Staraj się tak dobrać ubrania, żeby skutecznie chronić się przed słońcem. Skompletuj garderobę składającą się z rzeczy w 100% bawełnianych - syntetyczne materiały gorzej przepuszczają powietrze. Głowę zasłoń czapką z daszkiem, lub kapeluszem z szerokim rondem, a oczy okularami przeciwsłonecznymi. Żeby nie poparzyć sobie stóp od gorącego piasku , zaopatrz się w buty z grubszą podeszwą. Absolutnie obowiązkowy podczas każdego przebywania na słońcu jest także krem z filtrem przeciwsłonecznym - im większym tym lepiej. Przygotuj również strój kąpielowy, żeby nie ominęła cię żadna okazja wyjścia na plażę. Wieczory na pustyni potrafią być chłodniejsze, dlatego nie zapomnij o cieplejszych ubraniach. Dobrze jest mieć zawsze przy sobie także środki przeciwbólowe i plastry na ewentualne skaleczenia, czy pęcherze.

Czy w Egipcie jest bezpiecznie?

Wycieczki w Egipcie z FM Tours & Travel są w 100% bezpieczne. Jeździmy wyłącznie w miejsca, co do których mamy gwarancję, że będziemy w stanie zapewnić każdemu uczestnikowi spokojny, pozbawiony jakiegokolwiek ryzyka pobyt. Podróżując, staraj się zawsze poruszać z osobą, która zna teren i zwyczaje ludności zamieszkującej dany obszar. Nie noś przy sobie paszportu. W większości wypadków wystarczy ci wyłącznie kserokopia.

Co kupić w Egipcie?

Będąc w Egipcie warto spróbować kawy egipskiej (ahwa mazbuta). Parzy się ją inaczej niż w Europie, w tygielku, zwykle z odrobiną kardamonu. Egipcjanie mają również szeroki wybór słodkich frykasów jak chałwa, basbousa, kunafa, czy wyroby z daktylami jak ciasta i dżemy. Zajrzyj koniecznie także na suk (rynek) i rozejrzyj się za egzotycznymi przyprawami jak szafran. Jego ceny w Egipcie są dużo niższe niż w Polsce. Jeśli wolisz przedmioty które będą mogły zostać z tobą na dłużej, przywieź ze sobą szal. W chłodne, jesienne dni będzie cię grzał i przypominał o wycieczce do Egiptu.

Egipt - co warto zobaczyć?

Obowiązkowa podczas każdej podróży do Egiptu jest wizyta w stolicy kraju, Kairze, u stóp piramid w Gizie i w ruinach świątyń w Luksorze. Współczesny Egipt skrywa również wiele atrakcji w swoich nadmorskich kurortach. Czas możesz spędzać aktywnie, nurkując wśród raf koralowych, czy wybierając się na safari quadem, ale także odpoczywając podczas rejsów oraz na plaży.

Co przywieźć z Egiptu na prezent?

Turyści najchętniej z Kraju Faraonów przywożą ze sobą papirus. Wśród rękodzieł znajdują się również figurki (np. piramid, Wielkiego Sfinksa, Nefertiti, czy bogów staroegipskich), biżuteria ze złota i srebra, apaszki, lampy wykonane z mosiądzu lub metalu, a także dekoracyjne buteleczki wypełnione piaskiem w fantazyjnych kolorach. Równie często z wakacji w Egipcie przywozi się jako upominki prawdziwą, afrykańską kawę, przyprawy, słodycze i suszone owoce. Równie dobrym pomysłem są także arabskie perfumy w pięknych ozdobnych flakonikach, czy tytoń z fajką wodną.

Opinie

Najlepsze wakacje w Hurghada super wycieczki Kair, nurkowanie, przejazdzka na wielbladach po pustyni, przemila obsluga, polecam hotel Desert Rose
Dorota Piasecka
Byliśmy w terminie 31.01.-07.02. Przed wylotem do Egiptu mąż znalazl biuro poprzez internet. Kontakt przez whatzapa. Wykupilismy dwie wycieczki, trzecia gratis. Polscy przewodnicy, bardzo kontaktowi, z resztą jak pozostali mieszkańcy. Wycieczki bardzo naładowane programem. Zdecydowanie polecam!! Cały czas jakieś niespodzianki. Nie nudzilismy sie wcale. Trzeba tylko zaopatrzyć się w dolary, bo napiwki należy dawać
Agnieszka
29 stycznia 2019 skorzystalismy z mężem z wycieczki do Luksoru. Byliśmy w hotelu w miejscowości Marsa Alam. Wyjazd był punktualnie o 03.20 rano. Po 3 godzinach drogi przesiedlosmy się do autokaru, który zebrał turystów z Hurghady. Dalej droga to kolejne 3 godziny. Można wiele zobaczyc przejeżdżając przez egipskie miejscowości. Jednak droga się dłuży. W autokarze był z nami przewodnik, który jest Egipcjaninem świetnie mówiącym po polsku. Dlatego zna zarówno zwyczaje w swoim jak i naszym kraju. Samo zwiedzanie dla mnie troszkę zbyt szybko. Ale to zależy od osoby. Jedni chcą wejść i zobaczyć, a ja bym mogła stać i podziwiać godzinami. A jest co! Luxor, czyli świątynia w Karnaku, potem krótki rejs po Nilu na drugi brzeg, obiad w formie szwedzkiego bufetu (duży wybór i dobre jedzenie), znowu do.autokaru i przejazd do Doliny Królów. Tam zwiedzanie grobów faraonów, a za dodatkową opłatą wejście do grobu Tutachamona (bardzo polecam!). Tam sa najładniejsze malowidła i mumia Tutachamona. Polecamy też wykupić możliwość fotografowania w środku. Warto. Kosztuje 15 euro. Dalej przejazd do świątyni Hatszepsut. Następnie wizyta na wyspie bananowej i bufet owocowy No i powrót. Niestety tak samo długi. Turyści z Hurghady mają zdecydowanie bliżej. Mimo to warto zobaczyć! Nie żałuję, chociaż wróciliśmy do hotelu o 23.30.
Monika
Formularz kontaktowy
Odpowiedź w 48h

Witaj!

Zadaj mi pytanie!

Zainspiruj się